تبلیغات
خبر رسانی اسلامی - مطالب هفته اول فروردین 1391

سفر به سرزمین ملائک-20
دین‏پرور: راهیان نور فرهنگ شهادت را در جامعه می‏دمد

خبرگزاری فارس: فرمانده سپاه ناحیه مهدیشهر گفت: با حضور در مشهد شهیدان و همراه شدن با کاروان‏های راهیان نور، فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دمیده می‏شود.

خبرگزاری فارس: دین‏پرور: راهیان نور فرهنگ شهادت را در جامعه می‏دمد

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، یحیی دین‏پرور که به همراه کاروان راهیان نور مهدیشهر در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور یافته بود، ظهر امروز در مراسمی بیان کرد: با حضور نسل سوم انقلاب در مشهد شهیدان، فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه دمیده می‏شود.

دین‏پرور حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور یکی از برنامه‏های مهم و تاثیرگذار در جامعه اسلامی ایران دانست و گفت: وفاق و همدلی مسئولان در اجرای اردوهای راهیان نور تاثیر بالایی دارد.

وی با اشاره به فعالیت قابل تقدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی قرارگاه راهیان نور استان سمنان افزود: این کمیته با اقدامات تبلیغی و اطلاع‌رسانی به موقع خود، تاثیر بسزایی در راهیان نور دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مهدیشهر با ابراز رضایت‏مندی از اجرای برخی از برنامه‏ها گفت: هماهنگی و مدیریت قرارگاه قابل تقدیر است و همچنین تغذیه و اماکن اسکان زائران وضعیت مطلوبی دارد، البته باید نسبت به حفاظت و حراست از اماکن اسکان زائران توجه بیشتری صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: در بخش پشتیبانی از راهیان نور همه ادارات شهرستان باید تلاش کنند، اما چون درک باور و تاثیرگذاری راهیان نور برای مدیران به وجود نیامده است، برخی ناهماهنگی‏ها در پشتیبانی از این اقدام بزرگ فرهنگی به وجود آمده است.

دین‏پرور ضمن اشاره به فشردگی برنامه‏های راهیان نور گفت: فشردگی برنامه‏های سفر و کم شدن زمان اردو، به زائران و مدیران کاروان‏ها فشار فراوانی وارد می‏کند و سبب دغدغه بیش از اندازه مدیران کاروان‏ها می‏شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات قابل توجه در کاروان‏های راهیان نور، روزمرگی و گرفتار شدن در اقدامات کلیشه‏ای است، از این رو، به کاروان‏ها توصیه کردیم که با تلاش و مجاهدت و پیگیری در جهت عمق‏بخشی به راهیان نور تلاش کنند و حتی‏المقدور در برنامه‏ریزی‏های جاری در طول اردو، ابتکار و خلاقیت ایجاد کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مهدیشهر در پایان به ضرورت برنامه‏ریزی برای زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران به عنوان یک خواسته عمومی زائران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه شهر مقدس قم در مسیر رفت و برگشت زائران قرار دارد، شایسته است در خصوص زیارت اماکن مذهبی در این شهر از سوی مدیران عالی ستاد توجه ویژه‏ای صورت پذیرد.

انتهای پیام/آ20

   


رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی استان زنجان خبر داد
آغاز بارش‌های رگباری در زنجان از روز سه‌شنبه

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بارش‌های رگباری از روز سه‌شنبه در زنجان آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز بارش‌های رگباری در زنجان از روز سه‌شنبه

احد یاغموری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان وضعیت جوی استان زنجان را برای روز دوشنبه صاف پیش‌بینی کرد و اظهار داشت: از اواخر وقت امروز وزش باد در سطح استان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با آغاز وزش باد آسمان استان زنجان شاهد افزایش ابر خواهد بود افزود: از صبح روز سه‌شنبه بارش‌های رگباری و رعد و برق در استان آغاز می‌شود.

رئیس اداره آمار اداره کل هواشناسی استان زنجان از ادامه بارندگی در دو روز آخر هفته خبر داد و گفت: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارندگی‌ها در سطح استان زنجان ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: بارندگی‌های پیش‌بینی شده برای روزهای پایانی هفته کمتر از روز سه‌شنبه خواهد بود.

یاغموری سرعت وزش باد پیش‌بینی شده برای چند روز آینده در استان زنجان را 10 تا 20 متر بر ثانیه اعلام کرد و افزود: این سرعت وزش باد هر چند شدید محسوب نمی‌شود ولی به طور معمول در استانی مانند زنجان مشکل ایجاد می‌کند.

وی دمای صبح امروز شهر زنجان را چهار درجه زیر صفر عنوان کرد و گفت: این دما نسبت به دیروز در همین ساعت تفاوتی نکرده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس درباره وضعیت دما در چند روز آینده گفت: هر چند دما چند درجه‌ای کاهش می‌یابد ولی این کاهش دما چندان محسوس نخواهد بود.

انتهای پیام/ک20

   


جمع‌آوری 70هزار امضا در حمایت از نامزدی عمر سلیمان برای انتخابات ریاست‌جمهوری مصر

خبرگزاری فارس: هواداران "عمر سلیمان"، رئیس سرویس امنیت و اطلاعات حسنی مبارک اعلام کردند که برای حمایت از نامزدی وی در انتخابات ریاست جمهوری مصر 70 هزار امضا جمع‌آوری کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: جمع‌آوری 70هزار امضا در حمایت از نامزدی عمر سلیمان برای انتخابات ریاست‌جمهوری مصر

 به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، "جبهه انقلابی مصر" که حامی نامزدی "عمر سلیمان"، رئیس سرویس اطلاعات و امنیت حسنی مبارک در انتخابات ریاست جمهوری مصر است،‌ اعلام کرد که موفق شده 70 هزار امضا در حمایت از نامزدی سلیمان در این انتخابات جمع‌آوری کند.

"ساموئل العشای"، روزنامه نگار مصری و هماهنگ‌کننده فعالیت‌های این جبهه گفت که هواداران سلیمان قصد دارند، امروز برگه‌های نام‌نویسی وی در انتخابات ریاست جمهوری مصر را به کمیته عالی انتخابات ارائه دهند.

العشای با اشاره به اینکه تاکنون این جبهه موفق شده 70 هزار امضا در حمایت از نامزدی سلیمان جمع‌آوری کند که دو برابر عدد مورد نظر کمیته عالی انتخابات است، گفت: با این حال ما به این تعداد امضا اکتفا نمی‌کنیم و تلاش خواهیم کرد، باز هم بر تعداد این امضاها بیافزاییم.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه رهبران جبهه موفق شدند، ضمن دیدار با عمر سلیمان وی را به شرکت در این انتخابات راضی کنند که وی نیز با آن موافقت کرده است.

عمر سلیمان طی انقلاب 25 ژانویه مصر و پیش از کناره گیری حسنی مبارک از قدرت به معاونت ریاست جمهوری مصر نیز منصوب شد و به خاطر قساوت قلبی که دارد، میان مردم مصر به "مرد آهنین" معروف است.

وی در دوران زمامداری حسنی مبارک روابط نزدیکی با سازمان موساد رژیم صهیونیستی و سیا آمریکا داشت.

انتهای پیام/++

   


سفر به سرزمین ملائک -23
امامی: غذای سالم و با کیفیت برای زائران راهیان نور مهیا می‏شود

خبرگزاری فارس: معاون آماد و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان، غذای سالم و با کیفیت برای پذیرایی از زائران راهیان نور را تأمین می‌کند.

خبرگزاری فارس: امامی: غذای سالم و با کیفیت برای زائران راهیان نور مهیا می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی سپاه استان سمنان، حسن امامی امروز اظهار کرد: مهم‏ترین فعالیت آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در اردوهای راهیان نور، تأمین تغذیه سالم و با کیفیت برای زائران است.

وی با بیان اینکه مسافت استان سمنان تا خوزستان بسیار زیاد است، افزود: برای تغذیه زائران راهیان نور در مسیر رفت و برگشت، شش آشپزخانه پیش‌بینی شده است که سه آشپزخانه توسط بخش خصوصی و سه آشپزخانه توسط سپاه استان سمنان اداره می‌شود.

معاون آماد و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: غذای زائران راهیان نور در مسیر رفتن به خوزستان در شهرستان‌های قم، خرم‌آباد، شوش و آبادان طبخ شده و در بین آنها توزیع می‌شود و زائران در زمان برگشت به استان سمنان نیز علاوه بر تهیه و توزیع غذا در شوش، در اراک و سمنان نیز پذیرایی می‌شوند.

وی پذیرایی زائران در سمنان را مخصوص زائران شهرستان‌های دامغان، شاهرود و میامی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه در مسیر بازگشت به استان، زائران راهیان نور شب هنگام به سمنان می‌رسند، برای آنها غذا تهیه شده است.

امامی افزود: با توجه به اینکه در استان خوزستان دو آشپزخانه در شوش و آبادان تدارک دیده شده، علاوه بر توزیع غذا در اردوگاه‏ها، در روز سوم این سفر نورانی و در مسیر یادمان‌های فکه، هویزه و طلائیه، نهار زائران توسط خودوری مخصوص حمل غذا به صورت گرم از شوش به یادمان شهدای هویزه منتقل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روزانه بیش از 4 هزار قرص نان توسط آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در شوش تهیه و برای صرف صبحانه و شام زائران، بسته‌بندی می‌شود.

معاون آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در ادامه تصریح کرد: مجموعه آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان از 12 اسفند ماه در استان خوزستان حضور یافته و علاوه بر کاروان‌های عمومی، تغذیه تمام کاروان‌های اعزامی دانشجویان استان سمنان را انجام داده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر تغذیه، این معاونت در پشتیبانی وسایل نقلیه، ترابری، سوخت‌رسانی، آب‌رسانی و انتقال ادوات آماده‌سازی اردوگاه‏ها در استان خوزستان فعال بوده است.

به گزارش فارس بیش از 30 بسیجی خادم‏الشهید در آشپزخانه‌های شوش و آبادان در امر، طبخ، بسته‌بندی و توزیع غدا، به آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان کمک می‏کنند.

انتهای پیام/آ30

   


برگزاری کنسرت خواجه امیری در چالوس

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

رئیس ارشاد چالوس خبر داد
برگزاری کنسرت خواجه امیری در چالوس

خبرگزاری فارس: رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس از برگزاری کنسرت بزرگ احسان خواجه امیری در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری کنسرت خواجه امیری در چالوس

محمد شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس بیان داشت: این کنسرت توسط موسسه آموزش موسیقی حنانه و با مجوز اداره کل ارشاد استان مازندران و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان چالوس از امشب به مدت دو شب در چالوس برگزار می‌شود.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی چالوس خاطرنشان کرد: این کنسرت در سالن 4 هزار نفری شهدای چالوس برگزار می‌شود.

شریفی ادامه داد: این برنامه در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت و ایجاد نشاط و شادابی در شهرستان چالوس به مناسبت فرارسیدن نوروز انجام شده که امید می‌رود با استقبال همشهریان و گردشگران مواجه شود.

وی تصریح کرد: این ایام  اقداماتی همچون نصب بنر با تصاویر و پیام‌های فرهنگی، توزیع پرسشنامه و نظرسنجی میان مسافران، تهیه بروشور برای معرفی فضاهای دیدنی، فرهنگی، گردشگری و اقامتی چالوس و ارسال پیامک فرهنگی از سوی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در بخش فرهنگی انجام شده است.

انتهای پیام/ن۳۰

   


اوباما: اگر کره‌شمالی به تعهدات خود عمل کند آماده مذاکرات هستیم

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آمریکا در دیدار با رئیس جمهور چین گفت در صورتی که پیونگ‌یانگ به تعهدات خود عمل کند واشنگتن آماده مذاکرات با این کشور است.

خبرگزاری فارس: اوباما: اگر کره‌شمالی به تعهدات خود عمل کند آماده مذاکرات هستیم

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از معاونان "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا گفت که وی در دیدار با "هو جینتائو" همتای چینی خود اعلام کرده است که واشنگتن آمادگی آغاز مذاکرات با "کره‌شمالی" را دارد اما این مذاکرات تنها در صورتی انجام می‌شود که پیونگ‌یانگ به تعهدات بین‌المللی خود عمل کند.

اوباما به کره‌شمالی هشدار داده است که باید فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند یا آنکه با انزوای بین‌المللی بیشتر مواجه شود.

این  معاون رئیس جمهور آمریکا که خبرگزاری رویترز اشاره‌ای به نام وی نکرد، گفت که اوباما در دیدار با رئیس جمهور چین تاکید کرده است که واشنگتن خواهان مذاکرات با کره‌شمالی است اما این مذاکرات با اقدامی که کره‌شمالی قصد دارد تا موشک دیگری پرتاب کند امکان پذیر نیست.

اوباما گفته است در صورتی که کره‌شمالی به تعهدات خود پایبند باشد، واشنگتن آماده مذاکرات است.

انتهای پیام/.

   


مدیرکل محیط زیست مازندران خبر داد
آمادگی مناطق حفاظت شده مازندران در 13 فروردین

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران گفت:‌ تمام مناطق دشت ناز، میانکاله و سمسکنده در آمادگی کامل برای حضور گردشگران در 13فروردین به سر می‌برند.

خبرگزاری فارس: آمادگی مناطق حفاظت شده مازندران در 13 فروردین

هرمز محمودی راد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: این اداره کل 12 هزار کیسه زباله به همراه 10 هزار بروشور زیست محیطی را تهیه کرده است.

وی با بیان اینکه این بروشورها با موضوع زباله، محیط زیست دریای خزر و طبیعت مازندران به چاپ رسیده است، گفت: بیش از 200 نفر از ماموران اجرایی و یگان حفاظت در مناطق زیر پوشش حضور دارند.

محمودی راد با اشاره به اینکه 50 نفر از ماموران یگان حفاظت به صورت شبانه‌روزی پایش رودخانه‌ها را بر عهده دارند، ادامه داد: با مشارکت واحدهای پاک و سبز بنرهای زیست محیطی را در مسیرهای ورودی و خروجی شهر نصب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در روز 13 فروردین که مردم به دامان طبیعت می‌روند علاوه بر توزیع بروشور و کیسه زباله در بین گردشگران و مردم استان، شماره تلفن 01512260141 هم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم است.

محمودی راد یادآور شد:‌ مناطق حفاظت شده اعم از دشت ناز، میانکاله ،سمسکنده و ... در آمادگی کامل برای حضور گردشگران در 13  فروردین به سر می‌برند.

وی بیان کرد: از مسافران و مردم می‌خواهیم کیسه زباله‌هایی که از طریق محیط زیست در اختیار آنها قرار می‌گیرد در یک جا دپو کنند تا با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری آن اقدام کنیم.

مدیرکل محیط زیست مازندران متذکر شد: امیدواریم مردم و مسافران از نعمتی که خداوند به مازندران ارزانی داشته به صورت درست استفاده کنند.

انتهای پیام/آ20

   


آماده باش کامل دستگاه‌ها تا 15 فروردین ماه

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

فرماندار شهرستان زنجان خبر داد
آماده باش کامل دستگاه‌ها تا 15 فروردین ماه

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان زنجان گفت: دستگاه‌ها و ادارات شهرستان زنجان تا 15 فروردین ماه سال جاری آماده باش کامل هستند.

خبرگزاری فارس: آماده باش کامل دستگاه‌ها تا 15 فروردین ماه

عباس راشاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: قبل از آغاز سفرهای نوروزی آماده باش دستگاه‌هایی اجرایی در استان زنجان و به تبع آن در شهرستان زنجان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه آماده باش دستگاه‌های اجرایی شهرستان زنجان از روز 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است، افزود: به منظور خدمت رسانی بهتر و همچنین با توجه به بارش شدید برف در روزهای پایانی سال گذشته اسکان مسافران امسال چند روز قبل از سال‌های گذشته آغاز شده است.

فرماندار شهرستان زنجان در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی در شهرستان زنجان به صورت ویژه اضافه کرد: با تشکیل این ستاد همه دستگاه‌های اجرایی در شهرستان به صورت آماده باش بوده و به مسافران نوروزی خدمت رسانی می‌کنند.

وی اذعان داشت: با هماهنگی که در دستگاه‌های اجرای استان زنجان و به تبع آن در شهرستان زنجان وجود داشت، روز 27 اسفند ماه که بارش برف شدید استان زنجان را فرا گرفت، بیش از 10 هزار نفر در شهرستان زنجان اسکان یافتند.

راشاد در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی و هماهنگی صورت گرفته در بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان زنجان افزود: در حال حاضر آمادگی کامل در مسئولان اجرایی برای ارائه خدمت و همچنین مقابله با حوادث طبیعی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به آمادگی دستگاه‌های اجرایی در زمینه اسکان مسافران در راه مانده ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته محل‌های اقامتی به منظور اسکان مسافران در راه مانده تجهیز شده است.

فرماندار شهرستان زنجان همچنین با اشاره به آمادگی شورای مدیریت بحران افزود: این شورا نیز به منظور خدمت رسانی بهتر به مسافران تشکیل شده و در زمان وقوع بحران اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد.

انتهای پیام/خ۲۰

   


«قلاده‌های طلا» اثری پرکشش و جذاب است

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

نقد شفاهی فیلم‌های نوروز
«قلاده‌های طلا» اثری پرکشش و جذاب است

خبرگزاری فارس: یک منتقد گفت: فیلم با حوادث آن دوران تلاش خیلی گسترده و عظیمی انجام داده است تا با بازسازی صحنه‌ها، حفظ ریتم تند حوادث فیلمی پرکشش و جذاب بسازد و بیننده را تا انتهای با خود همراه کند.

خبرگزاری فارس: «قلاده‌های طلا» اثری پرکشش و جذاب است

«حسین سلطان‌محمدی» عضو انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران  در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی سینمایی فارس در مورد فیلم سینمایی «قلاده‌های طلا» ساخته ابوالقاسم طالبی، اظهار داشت: این فیلم یک واکنش تقریباً به موقع نسبت به حوادث انتخابات سال ۸۸ است که با نگاهی مسلحانه به آن مقطع و وقایع نگریسته و این محور موضوعی را دنبال می‌کند که آنچه رخ داد منشاء خارجی داشت و سرویس‌های جاسوسی کشورهای بیگانه به همراه عناصر ضد انفلاب داخلی قصد ماهی گرفتن از آب گل آلود را داشتند که خوشبختانه نیت آنها برآورده نشد.

وی در ادامه افزود: فیلم با حوادث آن دوران تلاش خیلی گسترده و عظیمی انجام داده است تا با بازسازی صحنه‌ها، حفظ ریتم تند حوادث فیلمی پرکشش و جذاب بسازد و بیننده را تا انتهای با خود همراه کند. 

این منتقد در ادامه به فارس، گفت: فیلم اگر چه ابهاماتی در برخی شخصیت‌های داستان مواجه است اما وجود صحنه‌های پرکشش، جذاب و کم نقص این نقیصه کوچک را هم جبران می‌کند. 

«حسین سلطان‌محمدی» در پایان این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: به هر حال ترویج یک نگاه عام و بدون جامبداری نسبت به مردم علاقه‌مند به هر دو گرایش حاضر در انتخابات اقدامی ارزنده است که به افزایش بار ملی جامعه کمک شایانی می‌کند.

انتهای پیام/‌

   


ترافیک در محور فیروزکوه نیمه‌سنگین است

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

اوج‏گیری دور دوم سفرهای نوروزی
ترافیک در محور فیروزکوه نیمه‌سنگین است

خبرگزاری فارس: ترافیک در محور فیروزکوه با توجه به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی هم‏اکنون نیمه‌سنگین است.

خبرگزاری فارس: ترافیک در محور فیروزکوه نیمه‌سنگین است

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران ترافیک در محور فیروزکوه از سمت تهران یعنی محور دماوند ـ فیروزکوه در حال حاضر نیمه‏سنگین بوده و از سمت مازندران یعنی محور گدوک ـ فیروزکوه نیز گرچه با اندکی روانی، این چنین است.

براساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند ترافیک شمار در محور مواصلاتی کشور، مجموع کل تردد ثبت شده 9 میلیون و 886 هزار و 222 وسیله بوده است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته تغییر قابل ملاحظه‌ای را نشان نمی‌دهد.

همچنین استان‌های مازندران با یک میلیون و 244 هزار و 982 تردد و تهران با یک میلیون و 81 هزار و 520 تردد به ترتیب بیشترین تردد را در میان استان‌ها شاهد بوده‌اند که هر دو این استان‏ها به نحوی با فیروزکوه و دماوند و محورهای زیرپوشش شرق استان تهران مرتبط هستند.

به گزارش فارس هموطنان می‌توانند برای آگاهی بیشتر با مراجعه به وب‌ سایت مرکز کنترل راه‏ها به نشانی www.iran141.ir و همچنین تماس با شماره تلفن‌های 141 و 88925252 از آخرین وضعیت راه‌های کشور مطلع شوند.

ضمناً شماره پیامک 1000141 برای معرفی مسیر مناسب بین شهرهای مبدأ و مقصد (با وارد کردن کد تلفن مبدأ فاصله و کد تلفن مقصد) آماده پاسخگویی است.

علاوه بر این هموطنان می‌توانند ضمن مراجعه به وب‌سایت بالا نرم‌افزار اطلاعات ترافیک راه‌های کشور (اترک) را به صورت رایگان بر روی تلفن همراه خود نصب کرده و در هر لحظه از شبانه‌روز در هر نقطه ایران با استفاده از برنامه مذکور از طریق ارسال پیامک، اطلاعات لحظه‌ای مربوط به ترافیک محور مورد نظر خود را اخذ کنند.

انتهای پیام/ک20

   


مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان خبر داد
جابه‌جایی 67 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل در زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان گفت: از آغاز مسافرت‌های نوروزی در استان زنجان تا روز ششم فروردین 67 هزار و 64 نفر جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 67 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل در زنجان

علی رحمتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تشکیل ستاد سفرهای نوروزی از روز 25 اسفند ماه سال گذشته اظهار داشت: این ستاد تا 15 فروردین ماه سال جاری به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی از جابه‌جایی 67 هزار و 64 مسافر از آغاز مسافرت‌های نوروزی با استفاده از ناوگان حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان خبر داد و افزود: این تعداد مسافر با انجام 6 هزار و 438 سفر جابه‌جا شده‌اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان اضافه کرد: تعداد مسافران جابجا شده با استفاده از ناوگان حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان در مقایسه با آمار سال گذشته در همین مدت سه درصد رشد داشته است. بیشترین تقاضا را برای سفر با اتوبوس به شهرهای تهران، قم، گیلان، تبریز، اصفهان، خراسان رضوی و کردستان وجود داشته است.

رحمتی ادامه داد: بیشترین تقاضا برای سفر با سایر خودروها از جمله خودروهای سواری کرایه‌‌ای به استان‌های تهران، قم، کردستان، قزوین، آذربایجان شرقی، گیلان، آذربایجان غربی و خراسان رضوی بوده است. در حال حاضر 38  شرکت در حوزه حمل و نقل در سطح استان زنجان فعالیت می‌کنند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان از وجود دو سامانه پیامگیر 3000143 و 3000990091 برای دریافت شکایات و انتقادهای مردمی خبر داد و گفت: شماره 4262369 به صورت تلفنی آماده دریافت مشکلات است.

وی از وجود 250 دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل و نقل استان زنجان خبر داد و گفت: 70 دستگاه از این اتوبوس‌ها عادی و 180 دستگاه نیز ویژه هستند.

رحمتی میانگین عمر اتوبوس‌های موجود در ناوگان حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان را 9.14 سال اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه 582 دستگاه خودروی مسافری کرایه‌ای نیز در استان زنجان فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: میانگین عمر این خودروها 5.68 سال است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان تعداد مینی‌بوس‌های موجود در سیستم حمل و نقل استان زنجان را 411 دستگاه عنوان کرد و گفت: این خودروها دارای میانگین عمر 28.29 سال هستند.

وی از آماده  توزیع بودن 10 هزار فرم نظرسنجی در بین مسافران خبر داد و تصریح کرد: مسافران با پر کردن این فرم‌ها می‌توانند به افزایش کیفیت خدمات کمک کنند.

رحمتی از افزایش 39 درصدی مسافران راهیان نور در استان زنجان در سال 91 خبر داد و گفت: از آغاز مسافرت‌های نوروزی سال جاری 13 هزار و 95 نفر با کاروان‌های راهیان نور به مناطق جنگی اعزام شده‌اند.کاروان‌های راهیان نور سال 91 با 291 دستگاه اتوبوس اعزام شده‌اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه در سال گذشته 25 هزار و 734 مسافر در داخل استان جابه‌جا شده‌ بودند، ادامه داد: این آمار در سال جاری 25 هزار و 489 نفر بوده است.

وی تعداد مسافرت‌های برون استانی را در سال گذشته از استان زنجان 39 هزار و 140 نفر اعلام کرد و گفت: این آمار در سال جاری به 41 هزار و 575 نفر رسیده است.

انتهای پیام/خ۱۰

   


بازدید 7 هزار گردشگر از غار کتله‌خور زنجان

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مدیر غار کتله‌خور خبر داد
بازدید 7 هزار گردشگر از غار کتله‌خور زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر غار کتله‌خور گفت: تاکنون 7 هزار گردشگر از غار کتله‌خور زنجان بازدید کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: بازدید 7 هزار گردشگر از غار کتله‌خور زنجان

مجید یوزباشی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طرح ویژه نوروز و ایام تعطیلات از روز 28 اسفند سال گذشته در محل غار کتله‌خور آغاز شده و تا روز 14 فروردین ماه سال جاری ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه روزانه به صورت میانگین یک‌هزار نفر از غار کتله‌خور بازدید می‌کنند، اضافه کرد: تا کنون بیش از 7 هزار نفر از این غار زیبا بازدید کرده‌اند.

مدیر غار کتله‌خور در ادامه با اشاره به حضور کارشناسان راهنما در غار کتله‌خور افزود: تعدادی از این افراد از کارشناسان خود غار و نیز تعدادی به صورت افتخاری به راهنمای گردشگران ورودی به این غار می‌پردازند.

وی در ادامه با اشاره به امکانات تفریحی موجود در اطراف غار کتله‌خور اضافه کرد: سویئت‌های اقامتی موجود، نصب آلاچیق در مجموعه و همچنین برپایی چادر به منظور اسکان مسافران از امکاناتی است که به منظور رفاه حال مسافران در این مجموعه تعبیه شده است.

یوزباشی همچنین با اشاره به عرضه محصولات فرهنگی در اطراف این غار اضافه کرد: وجود جایگاه‌های CNG و فروشگاه به منظور عرضه لوازم مورد نیاز به مسافران نیز از دیگر امکانات رفاهی است که به همت مسئولان اجرایی در این مجموعه گنجانده شده است.

وی شهر بازی، سینما و همچنین پخش فیلم سه بعدی غار نوردی را نیز از دیگر امکانات تفریحی این غار عنوان کرد.

مدیر غار کتله‌خور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از ویژگی‌های غار کتله‌خور افزود: این غار در پنج کیلومتری شهر گرماب در 80 کیلومتری جنوب قیدار، 173 کیلومتری استان همدان و 410 کیلومتری شهر گرماب واقع شده است.

وی همچنین با اشاره به قدمت این غار ادامه داد: با آمار و شواهد موجود این غار نزدیک به 30 میلیون سال قدمت دارد.

غار کتله‌خور غاری بسیار زیبا و دیدنی است که برخی از نقاط آن با گل رس و خاک‌های حاوی اکسید آهن پوشیده است، غار کتله‌خور از نظر قدمت هم‌سطح با غار علی صدر همدان بوده و غاری تقریبا خشک است.

غار کتله‌خور دارای ورودی به اندازه 4 هزار متر و همچنین دارای سربالایی‌هایی به ارتفاع دو متر و گودال‌های خشک است.

انتهای پیام/آ20

   


در قالب کاروان راهیان نور
85 زن بانه‌ای به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

خبرگزاری فارس: 85 زن بانه‌ای امروز در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

خبرگزاری فارس: 85 زن بانه‌ای به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بانه در حاشیه مراسم اعزام کاروان راهیان نور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار کرد: در تعطیلات نوروز امسال سه مرحله اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور صورت می‌گیرد که امروز در دومین مرحله از این کاروان 85 نفر از بانوان این شهرستان به این مناطق اعزام شدند.

علی اکبری هدف از این اعزام را آشنایی برادران و خواهران با درس شهادت و ایثار دانست.

وی افزود: رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی در جبهه‌های نبرد و جنگ رشادت‌ها و دلیری‌های فراوانی از خود نشان دادند که آشنایی نسل جوان و جامعه امروز با این حماسه‌ها لازم و ضروری است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بانه در ادامه اعلام کرد: از سال 90 تاکنون پنج مرحله راهیان نور برادران و خواهران در بانه انجام شده که در مجموع یک هزار و 180 نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

اکبری در پایان آشنایی نسل جوان و کنونی کشور با رشادت‌ها و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی مهم دانست.

انتهای پیام/ک20

   


مدیر کل استاندارد استان زنجان خبر داد
نظارت بر واحدهای تولیدی زنجان در ایام نوروز

خبرگزاری فارس: مدیر کل استاندارد استان زنجان گفت: در ایام نوروز نظارت ویژه‌ای بر واحدهای تولیدی و خدماتی در استان زنجان صورت می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: نظارت بر واحدهای تولیدی زنجان در ایام نوروز

داود کارگرزاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف توسط اداره کل استاندارد استان زنجان اظهار داشت: یکی از طرح‌هایی که به صورت ویژه توسط این اداره کل اجرا می‌شود، اجرای طرح "طه" است.

وی با اشاره به اینکه حفظ و ارتقای سلامت عمومی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در جامعه از اهداف اجرای طرح "طه" است، افزود: منظور از اجرای طرح "طه" اجرای هماهنگ استاندارد سازی است.

مدیر کل استاندارد استان زنجان با اشاره به اینکه طرح "طه" با انجام نمونه‌گیری از واحدهای تولیدی انجام می‌شود، افزود: همچنین در زمینه واحدهای خرید و مراکز عرضه و فروش نیز نمونه‌برداری‌ها از کالاهای مورد عرضه صورت می‌گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح "طه" مسئولان اداره کل استاندارد استان زنجان به منظور اجرای منسجم این طرح در قالب یک اکیپ متشکل از 11 گروه مسئولان اجرایی را به شهرستان‌های تابعه استان اعزام و اقدام به بازرسی و نمونه‌برداری‌ از واحدهای تولیدی کرده‌‌اند.

کارگرزاده با اشاره به اینکه اجرای طرح "طه" در بخش‌های مختلف تولیدی صورت می‌گیرد، اضافه کرد: نمونه‌برداری از مواد غذایی و کشاورزی، مصالح ساختمانی و سایر اقلام قابل عرضه در مراکز عرضه کالا از جمله اقداماتی است که توسط اداره کل استاندارد استان زنجان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در اسفند ماه سال گذشته 220 مورد نمونه‌برداری در قالب طرح "طه" انجام شده، افزود: از تعداد واحدهای بازرسی شده پنج واحد به اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان معرفی شده‌اند.

مدیر کل استاندارد استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه هدف از انجام نمونه‌برداری‌ها و اجرای طرح‌های مختلف توسط اداره کل استاندارد زنجان ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای استاندارد است، عنوان کرد: با اقدامات صورت گرفته اداره کل استاندارد استان زنجان در این زمینه موفق عمل کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه بازرسی از واحدهای تولیدی با همکاری صنایع و معادن، تعزیرات حکومتی استان زنجان و سایر دستگاه‌های نظارتی در این بخش انجام می‌شود، اذعان داشت: ناظران و بازرسان در صورت مشاهده تخلف بلافاصله با فرد و یا واحد متخلف برخورد قانونی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/ن۲۰

   


رئیس اتحادیه نانوایان زنجان خبر داد
بازرسی روزانه 15 نانوایی توسط هر بازرس در زنجان

خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه نانوایان زنجان گفت: هر بازرس اتحادیه نانوایی به صورت روزانه به بازرسی 15 نانوایی در زنجان می‌پردازد.

خبرگزاری فارس: بازرسی روزانه 15 نانوایی توسط هر بازرس در زنجان

رحمان قنبری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر اکیپ ویژه برای بازرسی از واحدهای نانوایی فعال در زنجان تشکیل شده است.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان با اشاره به اینکه بازرسی واحدهای نانوایی از روزهای پایانی سال گذشته آغاز شده، اضافه کرد: اجرای طرح بازرسی از نانوایی‌ها تا پایان تعطیلات ادامه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته از تعطیلات نوروزی همه واحدهای نانوایی مورد بازرسی قرار گرفته‌اند، افزود: بازرسی نانوایی‌ها به این چند روز محدود نبوده و بازرسان تا پایان تعطیلات نوروزی همچنان به فعالیت واحدهای نانوایی نظارت می‌کنند.

قنبری با اشاره به اینکه کم‌فروشی و همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی از جمله موارد مورد توجه بازرسان در ایام نوروز است، از مالکان نانوایی‌ها خواست در زمینه رعایت موارد مذکور اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به برخی از گزارش‌های ارائه شده در زمینه بازرسی واحدهای نانوایی توسط ناظران اتحادیه نانوایان افزود: نانوایان نیز همکاری خوبی با بازرسان داشته‌اند.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان با اشاره به اینکه یکی از اهداف اجرای طرح ویژه نوروزی ارتقای کیفیت نان تولیدی در واحدهای نانوایی است، از صاحبان نانوایی‌های فعال در استان خواست همکاری‌های لازم را با دستگاه‌های اجرایی در این زمینه داشته باشند.

این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت نان تولیدی در استان زنجان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اذعان داشت: کیفیت نان‌های تولیدی در واحدهای نانوایی به صورت مستمر از سوی مسئولان ذی‌ربط در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ن۲۰

   


درباره وبلاگ

اخبار ایران و جهان از نگاه رسانه های ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :