تبلیغات
خبر رسانی اسلامی - مطالب هفته دوم مهر 1390

پخش آنلاین جلسات نهایی داوری جشنواره رسانه‌های دیجیتال

خبرگزاری فارس: مدیر کمیته داوری پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال گفت: در بخش نرم‌افزارهای رسانه‌ای 20 عنوان دفاعیه نهایی با حضور 120 تولید‌کننده برگزار می‌شود‌؛ در تلاش هستیم جلسات دفاعیه نهایی را به صورت آنلاین برگزار کنیم.

خبرگزاری فارس: پخش آنلاین جلسات نهایی داوری جشنواره رسانه‌های دیجیتال

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین افسری؛ مدیر کمیته داوری پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در خصوص داوری آثار ارسالی به جشنواره رسانه‌های دیجیتال اظهار داشت: داوری بخش بازی‌های رایانه‌ای به اتمام رسیده و در حال جمع‌بندی نتایج هستیم، در بخش نرم‌افزارهای رسانه‌ای هم تنها یک عنوان دیگر در نوبت داوری قرار دارد.

وی افزود: داوری بخش‌های دانش‌‌آموزی، هنرهای دیجیتال، بین‌الملل و پایگاه‌های اینترنتی روز شنبه به پایان می‌رسد ضمن اینکه چهارشنبه روز پایان داوری بخش‌های تلفن همراه و مراکز فرهنگی و هنری است.

مدیر کمیته داوری پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌‌های دیجیتال به تفاوت داوری‌ها در نمایشگاه امسال اشاره کرد و گفت: امسال هر کدام از بخش‌ها تلاش کردند تا در شیوه داوری نوآوری‌هایی داشته باشند.

وی ادامه داد: برای مثال در بخش نرم‌افزارهای رسانه‌ای مرححله ارزیابی ساختاری و محتوایی کل آثار به مراحل داوری اضافه شد و زمینه‌ای را فراهم کرد تا کل آثار توسط یک هیئت انتخاب که متشکل از داوران و اساتید این حوزه بودند مورد ارزیابی قرار گیرد، به طوری که توانستیم یک رتبه‌بندی و ارزیابی ساختاری و محتوایی را از کل آثار به دست آوریم.

افسری با اشاره به داوری در بخش پایگاه‌های اینترنتی اظهار داشت: امسال مهم‌ترین کار در بخش پایگاه‌های اینترنتی این بود که کل سایت‌های ثبت شده در پایگاه ساماندهی سایت‌های ایرانی یک بار مورد ارزیابی قرار گرفت و این فرصتی بود تا اکثر سایت‌های ایرانی از لحاظ ساختاری و محتوایی ارزیابی همه جانبه شوند و نقاظ ضعف و قوت فضای دیجیتال در قسمت پایگاه‌های اینترنتی خود را نشان دهد.

وی تصریح کرد: در بخش هنرهای دیجیتال، همراه شدن مراکز اصلی و تخصصی تولید انیمیشن در سطح کشور و ارائه آثار این مراکز به جشنواره از یک سو سبب ارتقای سطح جشنواره شد و از سوی دیگر انیمیشن‌های تولید شده در سال جاری در بخش هنرهای دیجیتال مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیر کمیته داوری پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال در خصوص حضور صاحبان آثار برگزیده در جلسه دفاعیه‌ای که از سوی کمیته داوران برگزار می‌شود، گفت: در مرحله نهایی داوری، تولیدکنندگان آثار برگزیده که به مرحله نهایی راه پیدا کرده‌اند با حضور در جلسه دفاعیه فرصت دارند تا در مدت زمان 20 دقیقه از اثر خود دفاع کرده و توضیحات لازم را پیرامون آن اثر ارائه دهند.

افسری خاطر‌نشان ساخت: در بخش نرم‌افزارهای رسانه‌ای 20 عنوان دفاعیه نهایی با حضور 120 تولید‌کننده برگزار می‌شود‌ ضمن اینکه در تلاش هستیم تا جلسات دفاعیه نهایی بخش پایگاه‌های اینترنتی را به صورت آنلاین برگزار کنیم.

پنجمین جشنواره و نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال از روز پنجشنبه 14 مهر ماه در محل مصلی امام خمینی (ره) افتتاح می‌شود و تا 24 مهر ماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713000536

   


برای نخستین‌بار در کشور
کارگاه‌های تخصصی حقوق و اخلاق پزشکی در بیماری‌ها برگزار می شود

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هر هفته در یکی از مراکز درمانی این دانشگاه کارگاه تخصصی حوزه فقه، حقوق و اخلاق پزشکی تا پایان سال در 24 مرکز درمانی تهران برگزار می شود.

خبرگزاری فارس: کارگاه‌های تخصصی حقوق و اخلاق پزشکی در بیماری‌ها برگزار می شود

محمود عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: در پرتو برنامه‌های راهبردی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مرکز تحقیقات اخلاق و حقوق این دانشگاه برنامه‌ریزی کرده است که در هر هفته از ابتدای مهر تا پایان سال در هر هفته در یکی از مراکز دانشگاه یک کارگاه تخصصی در حوزه فقه، حقوق و اخلاق پزشکی برگزار کند.
 
وی افزود: در این راستا روز یکشنبه 17 مهر نخستین کارگاه تخصصی حقوق و اخلاق پزشکی در بیماری‌های داخلی در بیمارستان طالقانی برگزار خواهد شد.
 
عباسی تصریح کرد: ما 24 مرکز درمانی تابع دانشگاه داریم که از ابتدای مهر تا پایان سال هم 24 هفته داریم که در این راستا هر هفته در یک مرکز این کارگاه‌های تخصصی حقوق و اخلاق پزشکی در بیماری‌های داخلی برگزار می‌شود.
 
وی بیان داشت:‌هدف از برگزاری این کارگاه‌های تخصصی در حوزه فقه، حقوق و اخلاق پزشکی گسترش اخلاق پزشکی و نهادینه کردن آن در مراکز درمانی، فعال کردن کمیته‌های اخلاق و معنویت بیمارستانی و ارتباط بین مدرسین و فعالان عرصه اخلاق با اساتید (اعضای هیئت علمی) پزشکان و پرسنل درمانی تابع دانشگاه است.
 
عباسی در پاسخ به این پرسش که آیا چنین کارگاه‌هایی در کشور برای پرسنل و اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کشور برگزار شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون که به این صورت نبوده است ولی این نخستین باری است که به این گستردگی اجرا خواهد شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900713000831

   


ازدواج اجباری و زندگی با 14 نفر؛
تحمل پدر سالاری خانواده شوهرم را ندارم

خبرگزاری فارس: زنی در دادگاه خانواده گفت: با اصرار پدرم تن به ازدواج دادم و شوهرم در خانواده‌ای که در آن پدر سالاری است زندگی می‌کند؛ من تحمل این موضوع را نداشته و طلاق می‌خواهم.

خبرگزاری فارس: تحمل پدر سالاری خانواده شوهرم را ندارم

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبری فارس «توانا»، زن و وکیل مرد با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست طلاق توافقی را به قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه 268 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کردند.

* ظرف 3 روز عقد کردیم
-----------------------------

زن در حضور قاضی این شعبه با بیان اینکه با اصرار پدرم به عقد شوهرم درآمدم، گفت: ظرف 3 روز به عقد شوهرم درآمدم و هیچ تحقیقی در خصوص او انجام ندادیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ‌گاه بر روی حرف پدرم حرف نزدم، اظهار داشت: پدرم همیشه به صلاح من حرف می‌زند ولی این بار که حرفش را گوش کردم، پشیمانم و طلاق می‌خواهم.

* شوهرم تحصیلکرده ولی بد‌دهن است
----------------------------------------------

زن در ادامه با بیان اینکه شوهرم مهندس مکانیک است، عنوان کرد: از بددهنی شوهرم خسته شدم و با اینکه تحصیل‌کرده است و باید با ادب باشد ولی دائم بددهنی می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یک سال و نیم از عقد ما می‌گذرد، گفت: با اصرار پدرم در این چاه افتاده‌ام ولی دیگر نمی‌خواهم آینده‌ام را خراب کنم.

*شوهرم مشروبات الکلی مصرف می‌کند
0-----------------------------------------------

زن با بیان اینکه شوهرم دائم مشروبات الکلی مصرف می‌کند، گفت: خانواده شوهرم مانند فیلم پدرسالار 14 نفر در یک خانه بزرگ و شیک زندگی می‌کنند و من در زمان عقد با تمام آنها کنار آمدم ولی دیگر نمی‌توانم.

وی ادامه داد: شوهرم بسیار دست بزن داشته و من از او گریزان هستم؛ در واقع با طلاق از این استرس رهایی می‌یابم.

* حتی مسافرت را با 14 نفرشان رفتم
-----------------------------------------------

زن در ادامه با بیان اینکه برای هر مسافرتی به همراه 14 نفر اعضای خانواده شوهرم می‌رفتیم، اظهار داشت: در این خانواده حرف اول را پدر بزرگ خانواده می‌زند و حتی به جای همه تصمیم می‌گیرد، در حقیقت زندگی با آنها بسیار سخت است.

وی که 24 ساله و مهندس کامپیوتر است، ادامه داد: 9 ماه است که از شوهرم خبری نیست و حتی از این 14 نفر کسی سراغ مرا نگرفته است گویی من برای آنها اهمیتی ندارم.

* موکلم مدعی است که همسرش را کتک می‌زده است
-----------------------------------------------------------------

وکیل مرد در برابر قاضی عموزادی با بیان اینکه موکلم مدعی است که همسرش را کتک می‌زده است، گفت: در واقع موکلم هیچ‌ چیزی را انکار نمی‌کند و راضی به جدایی است.

وی ادامه داد: موکلم با اینکه تحصیلات دارد ولی راننده کامیون بوده و از این امر بسیار ناراضی است و خود مانند همسرش خواهان جدایی است چرا که او نیز با اصرار خانواده‌اش ازدواج کرده است.

* بخشش 514 سکه و حکم طلاق
----------------------------------------

زن در انتها بیان کرد: مهریه‌ام که 514 سکه بهار آزادی است را به شوهرم می‌بخشم و می‌خواهم هر چه سریعتر از او جدا شوم.

قاضی عموزادی رئیس شعبه 268 مجتمع قضایی خانواده بعد از حرف‌های زن و بذل مهریه توسط او، حکم طلاق را صادر کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900712000249

   


یک استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با فارس:
صدا و سیما با تولید سریال‌های نامناسب اثر برنامه‌های مذهبی را خنثی می‌کند

خبرگزاری فارس: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: صدا و سیما با ساخت برنامه‌های مختلف‌ و دعوت از کارشناسان دینی، در معرفی حجاب برتر اقداماتی را انجام داده است اما با پخش سریال‌های نامناسب، اثرات این برنامه‌ها را از بین می‌برد.

خبرگزاری فارس: صدا و سیما با تولید سریال‌های نامناسب اثر برنامه‌های مذهبی را خنثی می‌کند

زهرا راستی، استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: صدا و سیما با ساخت برنامه‌ و دعوت از کارشناسان دینی در معرفی حجاب برتر اقداماتی را انجام داده است.

وی در ادامه افزود: در کنار ساخت این برنامه‌ها، متأسفانه صدا و سیما سریال‌ها و فیلم‌هایی پخش می‌کند که اثرات برنامه‌های مذهبی را از بین برده و مخاطب را دچار دوگانگی می‌کند.

راستی گفت: بعضی از سریال و فیلم‌هایی که از صدا و سیما پخش می‌شود، در حقیقت رفتارهای غیر دینی و اسلامی را ترویج می‌کند؛ تجمل‌گرایی و رفاه زدگی بیشترین پیام سریال‌های تلویزیونی است تا جایی که زندگی اسلامی و دینی که مورد رضایت خداوند است، محقق نمی‌شود.

وی ادامه داد: صدا و سیما در برنامه‌های مختلف در خصوص ترویج و ارزش گذاری به چادر به خوبی عمل نکرده است و با اینکه زبان فیلم و هنر بیشتر تأثیرگذار است اما نتوانسته برای معرفی ارزش‌های اسلامی به خوبی عمل کند.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: در سال‌های اخیر صدا و سیما برنامه‌های موفقی را در ارتباط با ازدواج جوانان تهیه نکرده است که بتواند روش‌های درست زندگی و انتخاب همسر را به آنها آموزش دهد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711001339

   


بعد از 5 سال زندگی با برادر شوهر؛
دخالت برادر شوهر معتاد، زن را روانه دادگاه کرد

خبرگزاری فارس: زنی در دادگاه خانواده گفت: برادر شوهرم مانند سیریش به زندگی ما چسبیده و ابتدا شوهرم را معتاد و حالا با رفتار‌هایش در زندگی مشترک ما، مرا برای جدایی روانه دادگاه کرده است.

خبرگزاری فارس: دخالت برادر شوهر معتاد، زن را روانه دادگاه کرد

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبری فارس «توانا»، زنی با مراجعه به دادگاه خانواده 2 (ونک) دادخواست طلاق و مهریه خود را به قاضی حسن عموزادی رئیس شعبه 268 این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد.

* 5 سال است که اعتیاد شوهرم را تحمل می‌کنم
---------------------------------------------------------

زن در دادگاه خانواده در حضور قاضی عموزادی با بیان اینکه حدود 5 سال از زندگی مشترکمان گذشته است و من در همه این سال‌ها اعتیاد شوهرم را تحمل کردم، گفت: شرارت شوهرم بی‌نهایت شده است و من دیگر نمی‌توانم او را تحمل کنم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از 514 سکه مهریه‌ام، به دلیل نداشتن پول دادرسی تنها 100 سکه را به اجرا گذاشته‌ام، افزود: شوهرم دائم من و فرزند 2 ساله‌ام را تهدید به مرگ می‌کند و می‌گوید اگر او را ترک کنم ما را خواهد کشت.

* برادر شوهرم در خانه ما زندگی می‌کند
------------------------------------------------

زن در برابر قاضی این پرونده با اشاره به اینکه برادر شوهرم با ما زندگی می‌کند و من بسیار در خانه معذب هستم، افزود: شوهرم ابتدا معتاد به شیشه و در حال حاضر معتاد به کراک است.

وی در ادامه با بیان اینکه برادر شوهرم، شوهرم را معتاد کرد، گفت: می‌خواهم مهریه‌ام را ببخشم تا شوهرم حضانت فرزندم را تا 15 سالگی به من بسپارد همچنین مرا طلاق دهد.

* کارمند شرکت پتروشیمی هستم

زن در برابر قاضی این پرونده با بیان اینکه من کارمند شرکت پتروشیمی بوده و شوهرم هم در این شرکت مشغول به کار است، گفت: در شرکت با یکدیگر آشنا شده و ازدواج کردیم.

وی ادامه داد: من ماهیانه 600 هزار تومان درآمد دارم و از عهده مخارج فرزندم بر می‌آیم و فقط می‌خواهم از شوهرم دور باشم.

* فریب مرد برای بار بیستم
--------------------------------

زن در دادگاه خانواده بیان کرد: تا امروز 20 بار به شوهرم فرصت برای جبران و ترک اعتیادش دادم ولی او همچنان به کارش ادامه می‌دهد و از این امر دست بر نمی‌دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شوهرم باعث شد که من به خانه مادرم بروم و بعد از شرارت او در محله مادرم، باعث رفتن من به خانه خاله‌ام شد، گفت: می‌خواهم از شوهرم جدا شده و راحت زندگی کنم.

* شوهرم هر روز لاغرتر می‌شود
---------------------------------------

زن در برابر قاضی این پرونده با بیان اینکه می‌خواهم حکم جلب شوهرم را بگیرم تا شرارتش بیشتر نشود، گفت: اعتیاد شوهرم مرا عذاب می‌دهد و من دیگر حاضر به ادامه زندگی در کنارش نیستم.

وی ادامه داد: شوهرم هر روز لاغر‌تر می‌‌شود و من دیگر حتی طاقت دیدن او را ندارم؛ در حقیقت زندگی در کنار او بی‌فایده است.

زن در ادامه بیان کرد: تا به امروز 3 بار جکم جلب شوهرم را گرفتم تا او دست از این کار‌هایش بردارد ولی در این 5 سال، با گذاشتن وثیقه هر بار آزاد شده است.

* آرامش زن و حکم جلب مرد برای بار چهارم
-----------------------------------------------------

زن در انتها در دادگاه خانواده گفت: برادر شوهرم مانند سیریش به زندگی ما چسبیده و ابتدا شوهرم را معتاد کرد و حالا با رفتار‌هایش در زندگی مشترک من و شوهرم، مرا برای جدایی روانه دادگاه کرده است.

قاضی عموزادی بعد از حرف‌های زن، حکم جلب مرد را برای بار چهارم صادر کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711001332

   


یک نماینده مجلس در گفت‌و‌گو با فارس مطرح کرد:
لزوم توجه به استعدادهای نهفته فراوان در مدارس استثنایی

خبرگزاری فارس: یک نماینده مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش باید توجه بیشتری به مدارس استثنایی و استعدادهای نهفته در دانش‌آموزان معلول داشته باشد و در این خصوص اقدامات مناسبی را انجام دهد.

خبرگزاری فارس: لزوم توجه به استعدادهای نهفته فراوان در مدارس استثنایی

محمدعلی رضایی، یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت:  سازمان نوسازی مدارس عملکرد مطلوبی در زمینه ساخت و ساز مدارس استثنایی داشته است.

* اختصاص اعتبارات مناسب برای نوسازی مدارس استثنایی

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف در مورد نوسازی مدارس به خصوص مدارس استثنایی باید بودجه و اعتبارات لازم وجود داشته باشد و خوشبختانه اعتبارات و بودجه‌های مناسبی درنظر گرفته شده است ضمن اینکه مجلس علاوه بر بودجه نوسازی مدارس، هر سال نیز بودجه و اعتبارات لازم را به وزارت آموزش و پرورش تخصیص می‌دهد.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم با همت وزیر آموزش و پرورش و رئیس نوسازی مدارس و تلاش و همت نمایندگان در مجلس، فعالیت‌های مفیدتری در آینده نسبت به آنچه در قبل انجام شده است، به وقوع بپیوندد.

* لزوم توجه به استعدادهای نهفته فراوان در مدارس استثنایی

رضایی گفت: وزارت آموزش و پرورش باید توجه بیشتری به مدارس استثنایی و استعدادهای نهفته در دانش‌آموزان معلول داشته باشد و در این خصوص اقدامات مناسبی را انجام دهد.

وی میزان اعتبارات تخصیص داده شده به مدارس استثنایی را راضی‌کننده ندانست و عنوان کرد: متأسفانه اعتبارات مناسب و خوبی به مدارس استثنایی داده نشده است. بنابراین باید بیشتر از قبل به مدارس استثنایی توجه شود و چنانچه نیاز باشد و دولت لایحه افزایش اعتبارات مدارس استثنایی را به مجلس بیاورد، مجلس نیز اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهد داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900710001226

   


بالگرد احمدی‌نژاد در "فامنین" نشست

پنجشنبه 14 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

به منظور سخنرانی در جمع مردم؛
بالگرد احمدی‌نژاد در "فامنین" نشست

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور دقایقی پیش وارد شهرستان "فامنین" استان همدان شد.

خبرگزاری فارس: بالگرد احمدی‌نژاد در "فامنین" نشست

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان همدان، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دقایقی پیش در اولین برنامه خود در روز دوم سفر استانی همدان وارد شهرستان فامنین شد و مورد استقبال جمعی از مقامات محلی و مردم این شهرستان قرار گرفت.

رئیس جمهور قرار است در ادامه برنامه‌های خود در دومین روز از سفر استانی به همدان به شهرستان‌های ملایر، نهاوند، تویسرکان و اسدآباد سفر کرده و در جمع مردم این شهرستان‌ها سخنرانی کند.

احمدی‌نژاد همچنین امروز علاوه بر حضور در کارگروه اشتغال، در جلسه استانی هیئت دولت شرکت کند.

بر اساس این گزارش رئیس جمهور در اولین روز از سفر خود به استان همدان در جمع مردم شهرستان‌های همدان، رزن، کبودرآهنگ و بهار سخنرانی کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000053

   


تبرّکی به امامزادگان/ 31
امامزاده سید محمد گتمیر(ع) مشهور به امامزاده میرمطهر

خبرگزاری فارس: بقعه متبرکه امامزاده سید محمد گتمیر(ع) مشهور به میر مطهر در بخش آبسرد و در 18کیلومتری جنوب شرقی شهر دماوند بر روی تپه‌ای نه چندان بلند قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس بقعه متبرکه امامزاده سید محمد گتمیر(ع) مشهور به میر مطهر در بخش آبسرد و در 18کیلومتری جنوب شرقی شهر دماوند بر روی تپه‌ای نه چندان بلند قرار گرفته است.

پلان اصلی بنای امامزاده سیدمحمد گتمیر (ع) چلیپایی شکل و شامل 2 مستطیل متقاطع است که زوایای آن در بیرون و داخل دارای پس و پیشرفتگی‌هایی است که موجبات ایجاد گوشواره‌های تزیینی را به همراه تزئینات گچبری در زیر گنبد فراهم آورده است.

گنبد این بنا به صورت تخم مرغی شکل است و در زیر آن، جرزها و دیوارهای ضخیم جانبی و میانی، بار سنگین گنبد و سقف‌های مسطح بالای چهار بازوی چلیپا شکل در چهار سوی گنبد را مهار کرده‌اند.

شالوده این بنا احتمالاً مربوط به قرن هشتم هجری است لکن بنای دوره صفوی و قاجاری در 10 خرداد 1382 جزو آثار ملی ثبت شده است.

تزیینات آجرکاری و کاربندی و یزدی‌بندهای زیرگنبد و طاقنماهای زیر ساقه گنبد داخلی همراه با تزیینات اسلیمی و گیاهی گچی از نمونه‌های ارزشمند هنرهای تزیینی درون این بقعه است و مرمت و بازسازی بدنه خارجی بنا و پوشش گنبد بنای این امامزاده در سال 1380 توسط میراث فرهنگی انجام شده است.
 
همچنین در سال 1381 نیز سردابی در طبقه زیرین بقعه کشف شد که توسط اداره میراث فرهنگی شهرستان دماوند بازسازی و حفاظت می‌شود.

انتهای‌پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900624000501

   


شناسایی مجموعه‌ای از ابرنواخترها

پنجشنبه 14 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

شناسایی مجموعه‌ای از ابرنواخترها

خبرگزاری فارس: دانشمندان موفق به رصد مجموعه‌ای از قدیمیترین و دورترین ابرنواخترها شدند.

خبرگزاری فارس: شناسایی مجموعه‌ای از ابرنواخترها

به گزارش باشگاه خبری فارس«توانا»، دانشمندان موفق به شناسایی 12 ابرنواختر جدید در یک میدان و گستره معینی از فضا شدند که از جمله قدیمی‌ترین و دورترین ابرنواخترهایی است که تاکنون کشف شده است.

به گزارش زی‌نیوز، براساس مطالعات دانشمندان کشف این تعداد ابرنواختر در یک محدوده و مجموعه‌ای که عمری طولانی دارد، در نوع خود نادر است.

بنا به گفته دانشمندان این کشف به درک انسان پیرامون ماهیت شکل‌گیری ابرنواخترها و ارتباط آنها با شکل‌گیری عنصر کمک و نظریه فعلی را پیرامون شکل‌گیری عنصر تقویت می‌کند.

ابرنواختر انفجار ستاره‌ای است که پرانرژی‌تر از یک ابرنواختر است.وقتی که تمام سوخت هسته‌ای یک ستاره با جرم بیشتر از حد چاندراسکار(1,44 جرم خورشیدی) به پایان برسد، ستاره شروع به گرانش برتری و انقباض می‌کند و در این حالت به دلیل عدم وجود فشار کافی داخلی، ستاره شروع به فروریزش می‌کند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000062

   


/تازه‌ترین تحولات لیبی/
نیمی از سرت در کنترل انقلابیون قرار گرفت

خبرگزاری فارس: انقلابیون لیبی با ادامه جنگ شهری در سرت توانسته‌اند نیمی از این شهر را به کنترل خود درآورند.

خبرگزاری فارس: نیمی از سرت در کنترل انقلابیون قرار گرفت

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، انقلابیون لیبی با تشریح جدیدترین شرایط میدانی در این شهر اعلام کردند که با نفوذ تعدادی از عناصر انقلابی به مرکز شهر سرت که زادگاه قذافی است، درگیری‌های این شهر به ساعات پایانی خود نزدیک می‌شود.

ادامه جنگ شهری در سرت

با ادامه حضور نیروهای انقلابی در سرت درگیری‌ها در این شهر ادامه دارد، بطوریکه از بیرون شهر صدای گلوله‌های توپ و گلوله‌های جنگی به گوش می‌رسد، گلوله‌های سنگین عمدتا مراکز وابسته به انقلابیون را هدف قرار می‌دهند، اما بیشتر نظامیان قذافی به استفاده از سلاح‌های سبک و پیش بردن جنگ شهری روی آورده‌اند.

انقلابیون ضمن پیشروی خود منطقه حی الحکومه را به تصرف خود درآوردند، این منطقه، جزء بخش‌های اعیان‌نشین شهر است که قذافی در زمان ریاست‌جمهوری دیدارهای رسمی خود در سرت را در این نقطه برگزار می‌کرد.

در بخش شرقی شهر نیز درگیری‌ها میان دو طرف همچنان ادامه دارد. نیروهای انقلابی معتقدند که پیروزی نزدیک شده است. آنها البته اذعان کردند که به صورت کلی دست یافتن به پیروزی مشکل است.

نیمی از شهر سرت آزاد شده است

عادل الحاسی فرمانده محلی نیروهای شورای انتقالی تصریح کرد که الان بیش از نیمی از شهر در دست انقلابیون قرار دارد و به خواست خدا این شهر در دو روز آینده آزاد خواهد شد.
نیروهای انقلابی لیبی در روزهای اخیر با ورود به شهر سرت بخش‌هایی از این شهر را به کنترل خود درآورده‌اند و با نظامیان وابسته به قذافی وارد جنگ شهری شده‌اند.

نیروهای قذافی از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند

گفته می‌شود نیروهای قذافی برای نجات خود از سپر انسانی استفاده می‌کنند. انقلابیون در روزهای اخیر به مردم سرت مهلت داده بودند که از شهر خارج شوند اما نظامیان مستقر در شهر مانع خروج آنها شدند تا در مبارزه با انقلابیون به عنوان سپر انسانی از آنها استفاده کنند.
این در حالی است که با ادامه محاصره شهر، بحران مواد غذایی، بهداشتی و سوختی در شهر ایجاد شده است.

عدم پیشروی انقلابیون به علت اختلافات داخلی است

برخی گروه‌های داخلی لیبی عدم موفقیت انقلابیون در پیروزی بر نیروهای قذافی را به علت شکاف‌های داخلی در میان سران انقلابیون و بویژه اختلافات جریان سیاسی با شاخه نظامی می‌دانند و معتقدند که شورای انتقالی تمایل واقعی برای آزادی شهرهای سرت و بنی‌ولید ندارد و برای جلوگیری از بروز اختلافات داخلی در میان خود می‌خواهد اوضاع به صورت کنونی ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000060

   


پس از گذشت 9 سال؛
عراق کنترل حریم هوایی خود را از آمریکا پس گرفت

خبرگزاری فارس: نیروهای آمریکایی پس از گذشت 9 سال، کنترل حریم هوایی عراق تا ارتفاع 14 هزار پایی از سطح دریا را در اختیار سازمان هواپیمایی عراق قرار دادند.

خبرگزاری فارس: عراق کنترل حریم هوایی خود را از آمریکا پس گرفت

به‌ گزارش خبرنگار فارس در بغداد، سازمان هواپیمایی عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، که حریم هوایی این کشور در کنترل سازمان هواپیمایی عراق قرار گرفت.

این سازمان اعلام کرد: از این پس تمامی حریم هوائی کشور  بر عهده سازمان هواپیمایی عراق خواهد بود و مرکز کنترل بغداد نیز اختیار فرود تمامی هواپیماهای فرودگاه های بغداد و نجف را بر عهده خواهد گرفت.

در این بیانیه‌ که‌ نسخه‌ای از آن در اختیار فارس قرار گرفت، آمده‌ است: کنترل حریم هوائی عراق هم اکنون  تا ارتفاع چهارده هزار پایی از سطح دریا بر عهده‌ سازمان هواپیمایی است و  از کنترل نیروهای آمریکایی خارج شده‌ است.

هم اکنون نیروهای آمریکایی کنترل ارتفاع بیشتر از پانزده هزار پایی حریم هوائی عراق را بر عهده دارند.

پیش از این همه‌ ارتفاعات حریم هوایی عراق در اختیار نیروهای آمریکایی بود، به‌ طوری که‌ چندی پیش نیروهای آمریکایی اقدام به بستن فضای هوایی عراق و ممانعت از تردد هواپیماها در همه فرودگاه‌های این کشور کردند.

انتهای پیام/.++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000017

   


آیت‌الله گرکانی در گفت‌وگو با فارس:
پرونده "یوسف ندرخانی" به دیوان عالی کشور واصل نشده است

خبرگزاری فارس: رئیس دیوان عالی کشور در واکنش به جوسازی رسانه‌های بیگانه ضمن تکذیب این اخبار تأکید کرد: پرونده یوسف ندرخانی هنوز به دیوان عالی کشور واصل نشده است.

خبرگزاری فارس: پرونده "یوسف ندرخانی" به دیوان عالی کشور واصل نشده است

آیت‌الله محسنی گرکانی رئیس دیوان عالی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به جوسازی‌های اخیر در مورد اجرای حکم اعدام یوسف ندرخانی گفت: هنوز حکم اعدام وی تأیید نشده است.
 
وی ضمن ابراز بی‌اطلاعی نسبت به محتوای پرونده، افزود: بنده در حال حاضر در مورد این پرونده اطلاعی ندارم اما اجمالاً اعلام می‌کنم که موضوع تایید نشده است.
 
این مقام عالی قضایی همچنین تأکید کرد: اصلاً این پرونده هنوز به دیوان عالی نیامده است یا حداقل بنده در مورد آن اطلاعی ندارم.

به گزارش فارس، رسانه های غربی با دستاویز قرار دادن پرونده یک متجاوز و اخاذی در استان گیلان مدعی شدند که دستگاه قضایی ایران یک فرد را که از دین اسلام خارج شده و به اصطلاح خودشان کشیش شده، به اعدام محکوم کرده است.

اگرچه کاخ سفید، مقامات اتحادیه اروپا و وزارت خارجه رژیم سلطنتی انگلیس مدعی بودند که ندرخانی به دلیل خروج از دین اسلامی به اعدام محکوم شده است اما اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که "یوسف ندرخانی" به اتهام انجام جرایم خشن مانند "تجاوز" و "اخاذی‌های متعدد" به این مجازات محکوم شده و اساسا صدور این حکم هیچ ارتباطی با مسئله خروج وی از دین ندارد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000071

   


روز گذشته؛
دفتر «رحیمی» وضعیت قطحی زدگان سومالی را بررسی کرد

خبرگزاری فارس: آخرین وضعیت قطحی زدگان سومالی در دیدار فرستاده ویژه نخست وزیر سومالی و رییس دفتر معاون اول رییس جمهور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: دفتر «رحیمی» وضعیت قطحی زدگان سومالی را بررسی کرد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، "ترابی" رییس دفتر معاون اول رییس جمهور روز گذشته در دیدار فرستاده ویژه نخست وزیر سومالی توسعه و ارتقاء مناسبات و همکاری ها با آفریقا را از سیاست جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و گفت: ایران آماده است دستاوردها و تجربیات خود در عرصه های مختلف را در اختیار دولت سومالی قرار دهد.

وی با اشاره به لزوم تلاش سازمان کنفرانس اسلامی برای کمک به ملت سومالی افزود: برقراری امنیت و ثبات از جمله راهکارهای رفع فقر و سرآغازی برای پیشرفت است.

فرستاده ویژه نخست وزیر سومالی نیز در این دیدار پیام نخست وزیر این کشور به محمد رضا رحیمی را تقدیم کرد و گفت: سومالی از توجه ویژه و کمک های ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران به مردم سومالی قدردانی می کند.

وی با بیان اینکه قدرت های زورگو درصدد تسلط بر منابع کشورهای آفریقایی هستند، تاکید کرد: مردم سومالی تسلیم غربی ها نمی شوند و آرمان های خود را حفظ می کنند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000079

   


در گفت‌و‌گو با فارس با تأکید بر نظارت بیشتر بر آرایش مجریان زن عنوان شد؛
افزایش پدیده چهره متفاوت مقابل دوربین با شخصیت اصلی برخی بازیگران زن

خبرگزاری فارس: مشاور امور بانوان سازمان صدا و سیما گفت: باید نظارت بیشتری بر آرایش بازیگران و مجریان زن صدا و سیما اعمال شود و تفاوت آشکار میان چهره دوربینی بازیگران و مجریان زن با شخصیت اصلی آنها نیز مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

خبرگزاری فارس: افزایش پدیده چهره متفاوت مقابل دوربین با شخصیت اصلی برخی بازیگران زن

پروین سلیحی، مشاور امور بانوان سازمان صدا و سیما در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: در برنامه‌های صدا و سیما اصول مشخصی به لحاظ ظاهری و رفتاری تعیین شده است که باید توسط کارکنان و به ویژه مجریان و گویندگان خبر رعایت شود.

وی افزود: مسئولان صدا و سیما نیز بر رعایت این اصول نظارت‌های لازم را دارند و اگر رفتارهای خلاف اصول مشاهده شود، با آن برخورد می‌کنند و تمام کارکنان صدا و سیما به خصوص مجریان و گویندگان خبر موظفند بر اساس چارچوب‌های مشخص شده رفتار کنند.

سلیحی در پاسخ به این پرسش که برخی از چهره‌های تلویزیونی در مقابل دوربین چادر سر می‌کنند اما در زندگی واقعی خود هیچ اعتقادی به چادر نداشته و آن را کنار می‌گذارند، گفت: تنها تعداد کمی از مجریان هستند که در بیرون از برنامه‌ها، از چادر استفاده نمی‌کنند.

مشاور امور بانوان سازمان صدا و سیما با بیان اینکه بازیگران و مجریان زن صدا و سیما به هیج عنوان مجاز به آرایش نیستند، اضافه کرد: در صدا و سیما تنها گریم افراد مجاز است و مسئولان این سازمان نیز بارها بر گریم زنان در صدا و سیما تأکید کرده‌اند.

وی ادامه داد: تفاوت آشکار میان نقش برخی بازیگران و مجریان زن صدا و سیما با شخصیت اصلی آنها باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد تا دیگر شاهد تناقض میان نقش‌ها و شخصیت‌های بازیگران و مجریان زن صدا و سیما نباشیم.

سلیحی با اشاره به تأکید مسئولان صدا و سیما بر عدم حضور بازیگران و مجریان زن با چهره‌های آرایش شده در برنامه‌های مختلف عنوان کرد: با وجود این هنوز هم شاهد حضور چهره‌های آرایش شده در برخی از برنامه‌ها هستیم که باید از طریق نظارت بیشتر، با این رفتارها مقابله کرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900711001259

   


آتش سوزی بزرگ در فروشگاه رنگ

پنجشنبه 14 مهر 1390 نویسنده: ramin h |

آتش سوزی بزرگ در فروشگاه رنگ

خبرگزاری فارس: آتش سوزی بزرگی صبح امروز در فروشگاه رنگ واقع در خیابان آذربایجان رخ داد.

خبرگزاری فارس: آتش سوزی بزرگ در فروشگاه رنگ

به گزارش خبرگزاری فارس، این آتش سوزی بامداد امروز رخ داد و در جریان آن فروشگاه رنگ و ابزار با خسارت مالی فراوانی روبرو شد.

رخداد آتش سوزی ساعت 7:52 دقیقه امروز از طریق سامانه 125 به ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران اطلاع رسانی شد و در پی آن بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 52 و لحظاتی پس از آن آتش نشانان ایستگاه های 8 و 85 و گروه نجات 1 آتش نشانی راهی محل حادثه در خیابان آذربایجان، چهارراه رودکی شدند.

به گفته هادی میرافضلی معاون منطقه 1 عملیات آتش نشانی تهران، وجود مواد قابل اشتعال از جمله تینر و انواع رنگ در این فروشگاه موجب شده بود که دامنه آتش سوزی به سرعت گسترش یابد و دود ناشی از آن به بخشی از ساختمان بیمارستانی که در کنار این فروشگاه قرار دارد، نفوذ کندکه آتش نشانان بی درنگ با استفاده از هواکش های قوی دود را از ساختمان تخلیه کردند و به نگرانی کارکنان بیمارستان پایان دادند.

وی افزود: همزمان گروه دیگر از آتش نشانان با بکارگیری تجهیزات ایمنی و خاموش کننده موفق شدند شعله های آتش را به سرعت مهار و کاملاً خاموش کنند.

مرتضی اصفهانی مدیر منطقه 1 عملیات آتش نشانی تهران هم با بیان این که این حادثه هیچ گونه خسارت جانی نداشت و به هیچ کسی آسیب نرسید تصریح کرد: هر چند دود ناشی از این آتش سوزی به بخشی از ساختمان بیمارستان نفوذ کرده بود اما خوشبختانه رسیدن به موقع آتش نشانان و سرعت عمل آنان به نگرانی ها پایان داد.

وی گفت: کارشناسان سازمان آتش نشانی علت و چگونگی رخداد این آتش سوزی را در دست بررسی دارند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900714000085

   


درباره وبلاگ

اخبار ایران و جهان از نگاه رسانه های ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :