تبلیغات
خبر رسانی اسلامی - مطالب هفته دوم اسفند 1390

در پی اعلام برنامه‌های رئیس فدرال رزور رخ داد
آهنگ رشد دوباره طلا پس از سقوط ۱۰۰ دلاری در بازارهای جهانی

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی طلا که روز گذشته با شدید‌ترین افت خخود در سه سال گذشته روبرو شد امروز بار دیگر روندی صعودی گرفته است.

خبرگزاری فارس: آهنگ رشد دوباره طلا پس از سقوط ۱۰۰ دلاری در بازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز قیمت جهانی طلا روز گذشته با شدید ترین افت خود در سه سال اخیر روبرو شد.. کاهش بی سابقه قیمت طلا در طول یک روز در سه سال اخیر بی سابقه است .

 

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا امروز با رشد یک درصدی روبرو شده است . قیمت طلا روز گذشته حدود 100 دلار در هر اونس کاهش داشته است.

 

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اظهارات روز گذشته بن برنانکه رییس فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی در نوسانات شدید قیمت طلا داشته است.

 

بر این اساس در حالی که سرمایه گذاران بین المللی فکر می کردند برنانکه بر ادامه اجرای سیاستهای انبساطی پولی و مالی در آمریکا تاکید خواهد کرد و اجرای این سیاستها موجب تزریق بیشتر نقدینگی به اقتصاد آمریکا و تقویت ارزش طلا خواهد شد ولی برنانکه در اظهاراتی که کمتر کسی آن را پیش بینی می کرد احتمال متوقف شدن این سیاستها را مطرح کرد که این مساله موجب کاهش شاخص سهام در بورس های بین المللی افت شدید قیمت طلا و افزایش ارزش دلار شد .

 

بر این اساس امروز قیمت جهانی هر اونس طلا امروز با 1.5 درصد رشد به 1720.33 دلار رسید . قیمت طلا روز چهار شنبه بیش از 5 درصد کاهش یافته بود .

   


12 اسفند روز تزلزل دشمن است

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

دفتر امور بانوان استانداری اردبیل طی بیانیه‌ای:
12 اسفند روز تزلزل دشمن است

خبرگزاری فارس: دفتر امور بانوان استانداری اردبیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: روز 12 اسفند روز تزلزل و عقب‌نشینی دشمن از مواضع خصمانه‌اش است.

خبرگزاری فارس: 12 اسفند روز تزلزل دشمن است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در بیانیه صادر شده از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری به مناسبت فرا رسیدن انتخابات مجلس شورای اسلامی که دقایقی پیش منتشر شد، آمده است: مشارکت عمومی در این انتخابات مهم‌تر از هر چیز دیگر است چرا که نشان دهنده همبستگی ملی است و همبستگی ملی نیز کشور را در مقابل هر توطئه‌ا‌ی مصون می‌سازد. هنر مردم این است که در انتخابات کسی را برگزینند که به فکر دین و دنیا و فرهنگ ملت باشد و بتواند بار عظیم پیگیری اهداف مادی و معنوی نظام را بر دوش گیرد، این امر خطیر از عهده کسی بر می‌آید که با نشاط، پر حوصله، با همت، مقتدر و هوشمند باشد . « مقام معظم رهبری امام خامنه ای مدظله‌العالی»

این بیانیه می‌افزاید: ملت عزیز ایران به ویژه بانوان با بصیرت و با حضور میلیونی خود در روز 22 بهمن بسیار پر شورتر و با نشاط تر حماسه آفریدند و این ایستادگی رمز موفقیت و دستاورد‌های بزرگ نظام اسلامی است و سبب شکست و یأس دشمن شد، حضور حداکثری زنان و خانواده‌ها روز 12 اسفند ماه نیز ضربه سختی به دشمن خواهد بود و دشمن را دچار تزلزل و وادار به عقب‌نشینی خواهد کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: بانوان عزیز ما باید بدانند در عصر حاضر انتخابات نماد تجلی حضور مردم در نظام و خنثی کننده توطئه‌ها شوم دشمنان است و باید به عنوان قشری تأثیرگذار و عظیم به وظیفه ملی، اسلامی و تکلیف شرعی خود عمل کنند.

این بیانیه در پایان می‌افزاید: دفتر امور بانوان و خانواده ضمن تقدیر از بانوان و خانواده‌های ولایتمدار و عزیز استان‌مان که همواره با حضور هوشمندانه و آگاهانه خود در صحنه‌های متعدد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشیده‌اند دعوت می‌کند بار دیگر با خلق حماسه دیگری روز 12 اسفند ماه سبب افتخار، عزت و اقتدار کشور عزیز و اسلامیان ایران باشند."

   


خراسان‌جنوبی آماده خلق حماسه حضور

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-304
خراسان‌جنوبی آماده خلق حماسه حضور

خبرگزاری فارس: خراسان جنوبی مانند همه مناطق کشور آماده است تا حماسه‌ای دیگر از حضور و بصیرت را در صفحه‌های تاریخ باشکوه خود خلق و جاودانه کند.

خبرگزاری فارس: خراسان‌جنوبی آماده خلق حماسه حضور

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، 12 اسفندماه میعادگاه مردم کویرنشین خراسان‌جنوبی است که با لبیک به ندای مقتدای خود ولی امر مسلمین جهان به پای صندوق‌های رأی بروند تا یک بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان داخلی و خارجی زنند.

*مجلس در رأس همه امور است

همه می‌آیند تا سرنوشت چهار سال آینده کشور خود را رقم زنند چرا که معتقد هستند که به فرموده معمار بزرگ انقلاب مجلس در رأس همه امور کشور است و باید با بصیرت و آگاهی افرادی را راهی بهارستان کنند تا آینده‌ای درخشان برای مملکت رقم زنند.

درخت تناور انقلاب اسلامی که در دل همه ایرانیان ریشه دوانده است در حالی در دهه سوم عمر خود به سر می‌برد که مردم همیشه در صحنه و انقلابی آن هر سال مهر تأییدی بر دوام این نظام می‌زنند و با افتخار فریاد می‌زنند که پای انقلاب خود تا آخرین قطره خون ایستاده‌اند.

*خراسان‌جنوبی بالاترین میزان مشارکت در انتخابات را در کارنامه دارد

مردان و زنان خراسان‌جنوبی در همه انتخابات‌های برگزار شده در طول انقلاب همیشه حماسه‌ساز بوده‌اند و در انتخابات گذشته میانگین حضور مردم استان ما از میانگین کشوری بالاتر بوده است و بالاترین میزان مشارکت در سطح کشور را در کارنامه دارد.

یکی از بازاریان بیرجند در ارتباط با حضور در انتخابات به خبرنگار فارس گفت: ما 33 سال است که در همه انتخابات شرکت کردیم چرا که این حضور هم واجب شرعی و هم تکلیف ملی برای همه افرادی است که به سن رأی دادن رسیده‌اند.

*مشکلات اقتصادی نمی‌تواند مردم را از صحنه انقلاب کنار بکشد

محمد ریاسی افزود: درست است که مردم با برخی از مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند اما هیچ‌گاه این مشکلات سبب نمی‌شود که ما از انقلاب و نظام خود نارضایتی داشته باشیم بلکه الان هم حاضر هستیم برای انقلاب و نظام خود جانفشانی کنیم.

وی در مورد نحوه انتخاب کاندیدای مورد نظر خود برای رأی دادن نیز گفت: البته هنوز به جمع‌بندی نرسیدم اما سعی شده که با برنامه‌های کاندیداها چه با حضور در جلسات چه با خواندن بروشورهای تبلیغاتی آشنا شویم و از طرف دیگر با علما و افرادی که در مسائل سیاسی سررشته دارند نیز مشورت می‌کنیم.

*هیچ شکی در سلامت انتخابات وجود ندارد

یکی از فرهنگیان شهرستان بیرجند نیز به خبرنگار فارس گفت: حضور در انتخابات برای مردم انقلابی کشور ما به یک امر بدیهی تبدیل شده چرا که مردم هنوز شرایط قبل از انقلاب را به خاطر دارند که سران مملکت توسط کشورهای استکباری تعیین می‌شد و انتخابات تنها به صورت نمایشی در کشور برگزار می‌شد.

محمد رضایی‌منش ادامه داد: اما امروز ملت ایران در سرنوشت کشور خود مداخله مستقیم دارند و هیچ کسی نیز در سلامت انتخابات هیچ شکی ندارد.

*ملت ایران شکرگذار نعمت انقلاب است

وی ادامه داد: ملت ایران همیشه شکرگزار نعمت انقلاب است و حضور در صحنه انتخابات نیز به نوعی شکر عملی از این نعمت بزرگ الهی است چرا که امروز کشور ما به برکت این انقلاب به پیشرفت‌های زیادی در سطح جهان رسیده، سبب شده غربیان از این پیشرفت‌ها انگشت حیرت به دهان گیرند.

*شرکت در انتخابات گامی برای حفظ نظام است

یکی از بانوان بیرجندی نیز به خبرنگار فارس گفت: برای انتخابات ما از علما سئوال می‌کنیم تا به فرد اصلح رأی دهیم.

محدثه رضایی در مورد دلیل حضور خود در انتخابات نیز اظهار داشت: حضور در این انتخابات سبب می‌شود که نقشه‌های دشمن خنثی شود حتی کسانی که اعتراضی نیز داشته باشند عدم حضور در انتخابات نمی‌تواند مشکلی را حل کند بلکه تنها سبب شادمانی دشمنان دین و قرآن می‌شود.

وی ادامه داد: شهدای ما برای پایداری نظام از جان شیرین خود گذشتند الان که شرکت در انتخابات کوچکترین کاری است که از دست ما برای حفظ نظام برمی‌آید.

*حضور مردم خراسان‌جنوبی در انتخابات از میانگین کشوری بالاتر است

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی نیز به خبرنگار فارس گفت:‌ در انتخابات‌های گذشته حضور مردم خراسان‌جنوبی در پای صندوق‌های رأی از میانگین کشوری بالاتر بوده است و امروز نیز این انتظار از مردم این استان می‌رود که با شور و نشاط در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

*مردم با حضور پرشکوه خود توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند

محمد ابراهیم افشاری ادامه داد: ‌با توجه به شرایط منطقه حضور مردم در پای صندوق‌های رأی دارای اهمیت زیادی است و به نوعی حمایت از نظام تلقی می‌شود و مردم باید با حضور پرشکوه خود توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

‌وی تصریح کرد:‌ما نیاز به مجلسی داریم که در طراز انقلاب باشد و در خور شان ملت ایران باشد.

مطلبی ادامه داد: دهه چهارم انقلاب دهه پیشرفت و عدالت است که باید نماینده‌ای وارد مجلس شود که به این اهداف نزدیک باشد.

*مجلس عصاره ملت است

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی اظهار داشت: مجلس عصاره ملت و چکیده انقلاب است و باید نماینده‌ای وارد مجلس شود که ولایی، استکبارستیز و کارآمد برای مردم و نظام است.

-------------------------------

/گزارش از مژگان حمیدی/

--------------------------------

   


در اعتراض به حمایت از کودتاگران نظامی صورت گرفت
تجمع مردم مسلمان ترکیه علیه رئیس‌جمهور اسبق این کشور

خبرگزاری فارس: جمعی از مردم مسلمان ترکیه در پانزدهمین سالگرد کودتای پست مدرن 28 فوریه 1997 با تجمع در مقابل منزل رئیس جمهور سابق این کشور علیه وی شعار داده و خواهان محاکمه وی به جرم حمایت از کودتاگران شدند.

خبرگزاری فارس: تجمع مردم مسلمان ترکیه علیه رئیس‌جمهور اسبق این کشور

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، گروهی از اعضای انجمن همبستگی با مظلومین ترکیه روز گذشته با تجمع در مقابل منزل سلیمان دمیرل، رئیس جمهور سابق ترکیه در دوران کودتای پست مدرن 28 فوریه 1997 علیه وی شعار دادند.

در حالی که نیروهای پلیس از نزدیک شدن تظاهرکنندگان به منزل دمیرل ممانعت به عمل می آورد، تظاهرکنندگان با سردادن شعار محاکمه حامیان کودتاگران، خواهان محاکمه رئیس جمهور سابق کشورشان به جرم حمایت از کودتاگران شدند.

در سال 1997 و در دوران نخست وزیری مرحوم نجم الدین اربکان اولین نخست وزیر اسلام گرای ترکیه، فرماندهان ارشد ارتش ترکیه با حمایت سلیمان دمیرل رئیس جمهور وقت دولت اربکان را وادار به استعفا کردند. در آن دوران همچنین برگزاری شب قدس در شهر سینجان با حضور سرکنسول جمهوری اسلامی ایران باعث ناراحتی محافل سیاسی و نظامی طرفدار رژیم صهیونیستی شده و سفیر ایران در آنکارا به همراه سرکنسول های ارزروم و استانبول به ایران بازگشتند. ایران نیز در مقابل خواهان بازگشت سفیر ترکیه در تهران به همراه سرکنسول این کشور در ارومیه شد.

   


فرماندار اردبیل خبر داد
6 هزار و 435 نفر عوامل اجرایی انتخابات در اردبیل

خبرگزاری فارس: فرماندار اردبیل گفت: شش هزار و 435 نفر به عنوان عوامل اجرایی، بازرسی و نظارت انتخابات مجلس نهم را در اردبیل عهده‌دار هستند.

خبرگزاری فارس: 6 هزار و 435 نفر عوامل اجرایی انتخابات در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یوسف اکبری صبح امروز در ششمین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در آستانه روز سرنوشت‌ساز انتخابات در اردبیل اظهار داشت: یک هزار و 500 نفر نیز به عنوان عوامل نظامی، انتظامی و امنیتی در صحنه انتخابات مراقب رای مردم هستند.

وی با بیان اینکه نزدیک به هفت هزار نفر نیز به عنوان نماینده داوطلبان در صحنه رای‌گیری حاضر می‌شوند، خاطرنشان کرد: همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا هیچ تخلف و تقلبی صورت نگرفته و به اعتماد ملت خدشه وارد نشود.

فرماندار اردبیل یادآور شد؛ ما معتقدیم با توجه به روند سالم انتخابات نباید عده‌ای از هم اکنون به فکر هیاهو، خیابان‌گردی و شایعه پراکنی باشند بلکه معتقدیم به صورت منطقی، صادقانه و سالم انتخابات بی‌عیبی را برگزار کرد.

*آغاز امحای اقلام و اوراق تبلیغاتی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس مرکز حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین با یادآوری اینکه هشت صبح امروز تمام فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها، تحرکات، مباحثه‌ها، مناظره‌ها و ... انتخاباتی به پایان رسیده است، گفت: ما از طرفداران کاندیداها توقع داریم با توجه به این ممنوعیت قانونی از هرگونه حرکت تبلیغی پرهیز کنند.

اکبری تصریح کرد: از صبح امروز کمیته امحا با افزایش تیم‌های پاکسازی وارد میدان شده‌اند تا تمام نقاط شهر را از اقلام و اوراق تبلیغاتی پاک و مبری کنند.

این مسئول از اعلام آمادگی برخی از کاندیداها و طرفداران آنها برای مشارکت در این امر خبر داد و بیان داشت: در حالی که کمتر از 24 ساعت به زمان رای‌گیری باقیمانده است تلاش خواهیم کرد تا مردم راحت و بدون دغدغه زرق و برق تبلیغاتی تصمیم‌گیری منطقی را در انتخاب اصلح داشته باشند.

*13 اسفند همه تسلیم انتخاب مردم هستیم

فرماندار اردبیل در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در عرصه انتخابات همه ما روز 13 اسفند در برابر رای و انتخاب مردم تسلیم بوده و سر تعظیم و احترام فرود می‌آوریم اظهار داشت: آنچه که در انتخابات بسیار مهم است مشارکت حداکثری است که با توجه به شور و شعف ایام تبلیغات و تحرکات انجام شده پیش‌بینی می‌کنیم حضور پر‌رنگ و با صلابت ملت را دراین عرصه سرنوشت‌ساز شاهد باشیم.

اکبری اذعان داشت: مردم ایران در روز 12 اسفند یک صفحه طلایی دیگر به کتاب قطور و سراسر طلایی این ملت می‌افزایند و بار دیگر دشمنان را خجالت‌زده می‌کنند.

وی در ادامه سخنان خود کاندیداها و طرفداران آنها را به پرهیز از تجمع و خیابان‌گردی در روز قبل از انتخابات، یوم انتخابات و بعد از آن دعوت کرد و تصریح کرد: این حرکت‌ها هیچ توجیه قانونی نخواهد داشت.

رئیس مرکز حوزه انتخابیه اردبیل، نمین، نیر و سرعین رعایت اصل قانون در برگزاری سالم انتخابات بسیار مهم است و هرگونه حرکت دسته جمعی امروز، فردا یا یوم بعد از انتخابات بدون مجوز قابل قبول و پذیرش نیست.

   


تامین اعتبار طرح قطار برقی شهر هشتگرد

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

دولت تصویب کرد؛
تامین اعتبار طرح قطار برقی شهر هشتگرد

خبرگزاری فارس: دولت، به منظور تکمیل زیرساخت های حمل و نقل شهری و ایجاد تسهیلات و امکانات بیشتر با اختصاص اعتبار برای احداث قطار برقی شهر هشتگرد موافقت کرد.

خبرگزاری فارس: تامین اعتبار طرح قطار برقی شهر هشتگرد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد؛ از طریق شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید(به عنوان کارفرما)، سرمایه گذاری در طراحی، تدارکات، اجرا و تامین منابع مالی احداث پروژه قطار برقی شهر جدید هشتگرد شامل تامین مالی، طراحی، مهندسی، تامین و ساخت کلیه تجهیزات، بیمه، خرید و حمل به ساختگاه، اجرای عملیات روسازی مسیر، نصب، آزمایش، راه اندازی و نگهداری یکساله پس از بهره برداری کلیه بخش های روسازی خط و تمامی تجهیزات(بجز ناوگان) خط مذکور به طول تقریبی (25)کیلومتر، به صورت دو خط رفت و برگشت و حدود (10) کیلومتر ریل گذاری در محدوده ایستگاه و دپو، از گلشهر تا هشتگرد را به گروه مشارکت مدنی که توسط موسسه صندوق پس انداز کارکنان راه آهن (به عنوان سرمایه گذار) ایجاد و معرفی می شود، به قیمت مقطوع هشتصد میلیارد ریال واگذار کند. بیمه، مالیات و سایر حقوق و عوارض ناشی از اجرای پروژه و تاسیسات جانبی خاص ان تابع قوانین و مقررات طرح های عمرانی است.

 

بر این اساس، دولت، به منظور تامین منابع مالی پروژه مذکور سازمان ملی زمین و مسکن را موظف کرد؛ اراضی با کاربرهای مختلف تجاری، مسکونی و غیره را به قیمت کارشناسی روز معادل هشتصد میلیارد ریال (هزینه های اجرای کامل طرح) از طریق انعقاد قرارداد متناسب با پیشرفت کار در اختیار موسسه یاد شده قرار دهد و ارزش دفتری اراضی یاد شده را به هزینه منظور کند. انتقال قطعی اراضی مذکور به نسبت هزینه اجرای پروژه و با تایید و درخواست شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید انجام می شود.

 

همچنین، کارفرما مکلف است، پس از اتمام عملیات ساخت، پروژه را به بهره بردار متروی تهران -کرج (شرکت راه آهن شهری تهران و حومه/کرج) تحویل دهد.

 

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

   


توسط رئیس مرکز ضدتروریستی جامعه همسود صورت گرفت
هشدار درباره تلاش برای کشاندن انقلابهای منطقه به روسیه و آسیای مرکزی

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز ضد تروریستی کشورهای جامعه همسود هشدار داد اطلاعاتی در دست است که ثابت می‌کند تلاش‌هایی برای تکرار سناریوی «بهار عربی» در کشورهای منطقه آسیای مرکزی و حتی در روسیه صورت می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: هشدار درباره تلاش برای کشاندن انقلابهای منطقه به روسیه و آسیای مرکزی

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آندری ناویکوف" رئیس مرکز ضد تروریستی کشورهای جامعه همسود اعلام کرد که سرویس‌های ویژه امنیتی اطلاعاتی درباره تلاش برای تکرار سناریوی انقلابهای کشورهای عربی در کشورهای منطقه آسیای مرکزی و حتی در روسیه بدست آورده‌اند.

ناویکوف گفت: خطر تکرار سناریوی «انقلابهای کشورهای عربی» از جمله فدراسیون روسیه را نیز تهدید می‌کند.

این کارشناس در خصوص جمهوری‌های آسیای مرکزی یادآور شد که خطر تکرار حوادث کشورهای عربی در این منطقه کاملا واقعی است، البته وی دقیقا مشخص نکرد که این مسئله ممکن است کدامیک از کشورهای منطقه را تهدید کند.

رئیس مرکز ضد تروریستی کشورهای جامعه همسود افزود: این مسئله برای سرویس‌های ویژه امنیتی کاملا محرز شده است که تلاش‌هایی در جهت بی‌ثبات کردن اوضاع در قلمرو اورآسیایی جامعه همسود در حال انجام است.

ناویکوف با اشاره به اینکه چنین نمونه‌هایی یقینا  وجود دارند، گفت: در رابطه با رویدادهای اخیر باید یادآوری کنم که البته مسلما بدون مشارکت کشورهایی که در این قضیه ذی نفع بوده و چنین رخدادهایی را تامین مالی می‌کنند، اتفاقی نخواهد افتاد. 

لازم به ذکر است، "جان مک‌کین" سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی اخیر در صفحه «توییتر» خود خطاب به "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه و نامزد پست ریاست‌جمهوری این کشور هشدار داد که «بهار عربی» دیگر به روسیه نزدیک شده است.

   


عمل جراحی چاوز با موفقیت انجام شد

پنجشنبه 11 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا اعلام کرد
عمل جراحی چاوز با موفقیت انجام شد

خبرگزاری فارس: معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا طی گزارشی درباره وضعیت سلامتی چاوز در مجمع ملی این کشور اعلام کرد طبق اظهارات تیم درمانی، عمل جراحی با موفقیت و طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته است.

خبرگزاری فارس: عمل جراحی چاوز با موفقیت انجام شد

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، "الیاس خاوا"، معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا، اظهار داشت: عمل جراحی "هوگو چاوز"، رئیس‌جمهور ونزوئلا، در کوبا به صورت موفقیت‌آمیز انجام شد و وی در حال حاضر در وضعیت جسمانی خوبی قرار دارد.

الیاس خاوا در ابتدای سخنرانی خود در مجمع ملی ونزوئلا به منظور ارائه اطلاعاتی در خصوص عملکرد دولت در سال گذشته، گزارشی از وضعیت سلامتی رئیس‌جمهور ارائه داد.

در گزارش معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا در این خصوص آمده است: تیم درمانی رئیس‌جمهور به زودی اطلاعاتی درباره چگونگی انجام عمل جراحی اعلام می‌کنند. به گفته این تیم پزشکی، عمل جراحی همانگونه که برنامه‌ریزی شده بود، انجام گرفت.

خاوا تاکید کرد: این عمل جراحی موفقیت‌آمیز بود و روند بهبودی رئیس‌جمهور در روزهای آتی صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین اضافه کرد: هوگو چاوز در وضعیت جسمی خوبی قرار دارد و توسط خانواده خود همراهی می‌شود. وی در تماس دائم با معاون اجرایی ریاست جمهوری و دولت بولیواری است.

بر اساس اظهارات خاوا، با توجه به نتایج عمل جراحی، آسیب لگنی تشخیص داده شده در رئیس‌جمهور ونزوئلا به طور کامل حذف شده است و هیچ عارضه‌ای در رابطه با اندام‌های اطراف تومور وجود ندارد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا روز جمعه به کوبا سفر کرد تا تحت عمل جراحی مجدد قرار گیرد.

چاوز پیش از انجام عمل جراحی در خصوص سفر مجدد خود به کوبا گفت آماده است تا مجددا تحت عمل جراحی جدیدی برای خارج کردن تومور 2 سانتی‌متری از بدنش قرار گیرد. محل این تومور در همان جایی است که سال گذشته تومور سرطانی خارج شد.

چاوز در مصاحبه تلفنی با تلویزیون ونزوئلا تاکید کرد: من ایمان دارم و از نظر روحی و جسمی احساس خوبی می کنم. اکنون برای یک عمل جراحی جدید آماده هستم و اطمینان دارم که سلامتی خود را به دست می‌آورم و ادامه خواهم داد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا شایعات منتشر شده در ونزوئلا از سوی مخالفین مبنی بر ایجاد تومور جدید در بدن خود را رد کرد.

وی در این رابطه گفت: امان از دروغ‌هایی که مخالفین به وجود می‌آورند، خصوصا در روزهای گذشته!

چاوز اظهار داشت: آنها می‌خواهند این باور را ایجاد کنند که من نمی‌توانم در انتخابات شرکت کنم، چون آنها این حقیقت را می‌دانند که آراء ما به طور متوسط دو برابر اپوزیسیون است.

همچنین رئیس‌جمهور ونزوئلا پیش از ترک ونزوئلا به سمت کوبا در جمع هوادارانش قول داد که بی وقفه برای سلامتی اش مبارزه خواهد کرد.

وی گفت: در عرض چند روز آینده خواهیم فهمید که آیا ضایعه بدخیم است یا نه و پس از آن طرح حمله. اگر خدایی نکرده بدخیم بود مجبورم تحت درمان دیگری قرار بگیرم. پزشکان در مورد درمان‌های حال حاضر توضیح می دهند.

چاوز توضیح داد در صورتی که ضایعه بدخیم باشد به یک اقدام سریع نیاز دارد. وی افزود: ما اعلام می کنیم که اگر سرطان بدی باشد و دوباره برگردد ما آن را به همان شیوه درمان خواهیم کرد و پس از آن شکست خواهد خورد... آمین و امیدوارم که همان اتفاق بیفتد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا یادآوری کرد که جبهه سرمایه‌سالار در مورد سلامتی‌اش و سفرش به هاوانا برای عمل جدیدش به شایعه‌سازی ادامه خواهند داد. وی اعلام کرد حتی اگر تصور کنیم که این عارضه بدخیم باشد ما آن را درمان و خارج خواهیم کرد و تصریح کرد که مردم را در پیروزی جدید 7 اکتبر رهبری خواهد کرد.

چاوز متذکر شد که مخالفان شایعاتی در مورد سلامتی اش بوجود آورده‌اند و می‌گویند که او مریضی سختی دارد و این مساله خواسته‌های آنها را نشان می‌دهد و تلاش می‌کنند به سختی از طریق آن حمله کنند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا اضافه کرد: نبرد در تمامی مشکلاتی که با آن روبرو هستیم باید انجام شود تا پیروزی نهایی در انتخابات ریاست جمهوری در اکتبر بدست آید.

چاوز همچنین اظهار داشت با حمایت همه ونزوئلایی‌ها ثابت خواهیم کرد که بورژوازی از نظر اخلاقی و سیاسی رد صلاحیت شده است.

   


/لحظه به لحظه با انتخابات مجلس نهم/-302
رشید: دشمن سعی در خدشه‌دار کردن مجلس نهم دارد

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان‌جنوبی در پیامی به مناسبت انتخابات مجلس گفت: دشمن با ترفندهای مختلف سعی در خدشه‌دار کردن مجلس نهم دارد.

خبرگزاری فارس: رشید: دشمن سعی در خدشه‌دار کردن مجلس نهم دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان‌جنوبی، قهرمان رشید در  پیامی به مناسبت انتخابات 12 اسفند اظهار داشت: در طول سه دهه پرفراز و نشیب انقلاب پرفروغ اسلامی، خداوند ملت قهرمان ایران را یاری کرد تا در مقابل همه تهدیدها، توطئه‌ها و تحریم‌ها به مصداق حدیث شریف "المؤمن کالجبل الراسخ" تا پای جان ایستادگی و مقاومت کرده و با بصیرت، دشمن‌شناسی، حضور آگاهانه و پیروی از ولایت مطلقه فقیه از تمام خطرات و کمین‌گاه‌ها، سرفراز عبور کند.

وی در ادامه این پیام آمده است: دستاوردهای بی‌بدیل و بی‌شمار در زمینه‌های علمی، هسته‌ای، نظامی، اقتصادی و سیاسی گوشه‌ای از دریای پرخروش اراده و همت این امت است و امروز در طلیعه دهه چهارم انقلاب پرشکوه اسلامی به فرموده آن امام همام «تاریخ جهان و بشریت بر سر یک پیچ بزرگ تاریخی قرار گرفته» و این نظام مقدس در این مجال، موقعیتی سرنوشت‌ساز و نقشی تعیین‌کننده پیدا کرده است.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد:حضور مقتدرانه و مشارکت گسترده و فراگیر مردم در صحنه‌های حمایت از انقلاب، موجب تقویت و تثبیت جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پیشکسوت و الگوی مردم آزاده جهان خواهد شد و صد البته خاری بر چشم دشمنان و بدخواهان کوردل نظام خواهد بود.

رشید در این پیام با بیان اینکه در این برهه حساس و پس از حضور غرورآفرین شما امت بیدار در یوم‌الله 22 بهمن، باری دیگر دشمنان قسم خورده و کینه‌توز نظام، ایادی و تفاله‌های داخلی آنان با تمام وجود سعی در خدشه‌دار کردن انتخابات مهم و اثرگذار مجلس نهم دارند، گفت: مردم متدین، انقلابی، شهیدپرور، ولایت‌مدار و همیشه در صحنه استان خراسان‌جنوبی با حضور هرچه باشکوه‌تر و با اتکاء به خداوند متعال، ندای رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی(حفظه الله) را لبیک گفته و پاسخی قاطع و دشمن‌شکن به تبلیغات مسموم دشمنان و عوامل فریب خورده آنان خواهند داد.

   


پله پله تا نهمین انتخاب/181
اسفندیار: آماده برگزاری انتخاباتی قانون‏مند در ارجمند هستیم

خبرگزاری فارس: معاون اداری مالی فرماندار شهرستان فیروزکوه و سرپرست بخشداری ارجمند گفت: آماده برگزاری انتخاباتی آرام و قانون‏مند در بخش ارجمند هستیم.

خبرگزاری فارس: اسفندیار: آماده برگزاری انتخاباتی قانون‏مند در ارجمند هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، اسماعیل اسفندیار پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: برای اینکه در بخش ارجمند انتخابات به خوبی برگزار شود، یک‏سری انتظارات وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در روز برگزاری انتخابات با محدودیت زمانی در زمینه جابه‏جایی صندوق‏های سیار مواجه هستیم و باید به موقع صندوق‏ها را انتقال دهیم، انتظار داریم که دپوی نمک برای بازگشایی احتمالی راه‏ها انجام شود و ماشین‏آلات و تجهیزات حضور داشته باشند که باید اداره راه و ترابری به همراه بخش خصوصی تدابیر لازم را بیندیشد.

معاون اداری مالی فرماندار شهرستان فیروزکوه و سرپرست بخشداری ارجمند اضافه کرد: همچنین برای رایانه‏ای بودن روند انتخابات باید اکیپی از اداره مخابرات برای رفع مشکلات ارتباطی حضور پیدا کنند.

اسفندیار تصریح کرد: باید نیروها و آمبولانس‏های امدادی و هلال احمر در بخش ارجمند حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه باید بحران روستاها مدیریت شود، تاکید کرد: در زمینه روند غیرمجاز افزایش قیمت‏ کالاها در شب عید اداره صنعت، معدن و تجارت باید نظارت‏های لازم در زمینه قیمت‏ها و تبلیغات کالاهای غیرمجاز را انجام دهند.

معاون اداری مالی فرماندار شهرستان فیروزکوه و سرپرست بخشداری ارجمند اظهار کرد: همچنین باید مشکل گرمایشی تمام سالن‏های ورزشی بخش ارجمند و روستای لزور و روستاهای اطراف آن برطرف شود.

اسفندیار افزود: خیابان‏ها و جاده‏های بخش ارجمند باید به خوبی ساماندهی شوند تا در مواقع بحران مشکلی به وجود نیاید.

وی بیان کرد: در مجموع آماده برگزاری انتخاباتی آرام و قانون‏مند در بخش ارجمند هستیم.

معاون اداری مالی فرماندار شهرستان فیروزکوه و سرپرست بخشداری ارجمند افزود: اولویت‏ها باید بر شعبات انتخابات روستایی باشد تا خودروهای سیار رای‏گیری در جاده‏ها نمانند.

   


رئیس فرهنگستان علوم درگذشت مادر شهید آوینی را تسلیت گفت

خبرگزاری فارس: «رضا داوری اردکانی» رئیس فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به «سید محمد آوینی» در گذشت مادر وی و شهید آوینی را تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس: رئیس فرهنگستان علوم درگذشت مادر شهید آوینی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری فارس، در این نامه که یک نسخه از آن به خبرگزاری فارس ارسال شده، خطاب به «سیدمحمد آوینی» آمده است: مصیبت درگذشت مادر بزرگوارتان را تسلیت می‌گویم. در این مصیبت جز خانواده عزیز شما بسیاری از مردم سهیم و شریکند. مادری که فرزندانی چون شهید اهل قلم و هنر سید مرتضی آوینی و فرزانه‌ای چون سیدمحمد آوینی زاده و پرورده است، می‌تواند مثال مادری باشد. این مادر گرانمایه گرچه از ایام تلخی‌ها دید، ان‌شاءالله اکنون در پناه غفران و رحمت خداوند قرار گرفت است.

رضا داوری اردکانی در پایان این نامه چنین نگاشته است: یک بار دیگر صمیمانه به شما و خانواده ارجمند تسلیت می‌گویم و برایتان از خدای متعال صبر و سلامت و توفیق بیشتر مسئلت دارم.

   


/همگام با انتخابات مجلس نهم/
ملت ایران 12 اسفند به بدخواهان نظام پاسخ منفی می‌دهند

خبرگزاری فارس: امام جمعه جیرفت گفت: ملت ایران با حضور در انتخابات سرنوشت خود را تعیین و به بدخواهان نظام جمهوری اسلامی و کسانی که منتظر این هستند که مردم در انتخابات شرکت نکنند، پاسخ منفی می‌دهند.

خبرگزاری فارس: ملت ایران 12 اسفند به بدخواهان نظام پاسخ منفی می‌دهند

حجت‌الاسام اصغر عسکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جیرفت اظهار داشت: شور و نشاط انتخاباتی مردم جیرفت فوق‌العاده است و در زمان تبلیغات حضور جدی و خوبی از طرف مردم و کاندیداها وجود داشت.

وی با بیان اینکه امیدواریم حضور مردم در 12 اسفند پای صندوق‌های رأی جدی و چشمگیر ببینیم، افزود: مردم در این مدت به دنبال انتخاب کاندیدای اصلح بودند که این حرکت به‌جا و خردمندانه‌ است.

عسکری تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری و شورای نظارت و هیئت‌های اجرایی و بازرسان از چند ماه قبل در تدابیر، تمهیدات و تدارکات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور که با حضور حداکثری مردم با کمال صداقت و دلسوزی برگزار شود، هستند.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان با کمال صداقت و دلسوزی و رعایت قانون به دنبال برگزاری یک انتخابات سالم هستند تا امانت‌دار رأی مردم باشند و هر کس را مردم انتخاب کردند، اعلام کنند.

وی با بیان اینکه مردم، کاندیداها و مجریان هرگز از حریم و حدود قانونی فراتر نروند، ابراز داشت: انتخابات برای قانون‌گذاری است و اگر قانون برای رسیدن به مجلس مخدوش شود از طرف هر کس که باشد، کار پسندیده‌ای نیست.

امام جمعه جیرفت گفت: مردم به دور از تآثیر همه تبلیغات تلاش کنند، فرد اصلح را شناسایی کنند و با معیارهای انتخاب فرد اصلح بهترین گزینه را انتخاب کنند.

عسکری با توصیه به کسانی که در این انتخابات رأی می‌آورند، افزود: هیچ کس شکست خورده در انتخابات نیست و کسی که رأی می‌آورد پیروز انتخابات نیست، پیروز انتخابات مردم هستند که در انتخابات شرکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه کاندیداهایی که در انتخابات شرکت کردند، پیروز انتخابات هستند، در راه انجام وظیفه و تکلیف واژه شکست وجود ندارد.

امام جمعه جیرفت با تأکید بر اینکه رقابت‌ها بعد از انتخابات به رفاقت بدل شوند، ابراز داشت: دستاورد نخست انتخابات حضور مردم و دستاورد دوم فرد منتخب مردم است و حضور مردم به عنوان پشتیبانی از نظام اهمیت بالایی دارد.

عسکری گفت: مردم با حضور در انتخابات سرنوشت خود را تعیین و به بدخواهان نظام جمهوری اسلامی و کسانی که منتظر این هستند که مردم در انتخابات شرکت نکنند، پاسخ منفی می‌دهند.

   


با تداوم تنش در خصوص جزایر مالویناس
دولت آرژانتین خواستار قطع واردات از انگلیس شد

خبرگزاری فارس: دولت آرژانتین از تجار و شرکت‌های واردکننده کالا از انگلیس خواست واردات خود از این کشور اروپایی که به تمامیت ارضی و حق حاکمیت شریک تجاری خود احترام نمی‌گذارد متوقف کنند.

خبرگزاری فارس: دولت آرژانتین خواستار قطع واردات از انگلیس شد

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، دولت آرژانتین از تجار و همچنین شرکت‌های چند ملیتی که وارد کننده کالاهای انگلیسی به این کشور آمریکای لاتینی هستند خواست واردات خود از این کشور اروپایی را قطع کنند.

این درخواست از سوی "دبورا خیورخی"، وزیر صنایع آرژانتین، مطرح شد. وی شخصا با روسا و مدیران اجرایی این شرکت‌ها تماس گرفت و مساله قطع واردات از انگلیس را با آنها مطرح کرد.

بر اساس اطلاعیه وزارت صنایع آرژانتین، هدف اصلی این ابتکار، جلوگیری از کاهش بیشتر تعادل مثبت در تجارت بین آرژانتین و انگلیس و همچنین برقراری روابط تجاری با کشورهایی است که به تمامیت ارضی و حق حاکمیت شرکای خود احترام می‌گذارند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدین ترتیب دولت آرژانتین نشانه‌ای را برای کسانی ارسال می‌کند که تا به امروز نیز از سیاست‌های استعماری برای دستیابی به منابع طبیعی دیگران استفاده می‌کنند.

طی ماه‌های اخیر تنش بین انگلیس و آرژانتین بر سر مالکیت جزایر مورد مناقشه "مالویناس" افزایش یافته است.

تنش بین دو کشور به ویژه پس از آنکه "مرکوسور" (بازار مشترک آمریکای جنوبی شامل کشورهای برزیل، آرژانتین، اوروگوئه و پاراگوئه) تصمیم گرفت ورود کشتی‌های با پرچم "فالکلند" (نام انگلیسی جزایر مالویناس) به بنادر خود را در همبستگی با آرژانتین ممنوع کند، افزایش یافت.

دوم آوریل سی‌امین سالگرد جنگ 74 روزه میان انگلیس و آرژانتین است که در آن 649 آرژانتینی و 255 انگلیسی کشته شدند.

چندی پیش نخست وزیر انگلیس در رابطه با حاکمیت جزایر مالویناس، آرژانتین را به "استعمارگری" متهم کرد که این مساله به انتقاد دولت آرژانتین و افزایش درگیری‌های لفطی منجر شد.

دولت آرژانتین لندن را در رابطه با حفاری در منطقه مورد مناقشه مالویناس، بدون در نظر گرفتن قطعنامه‌های شورای امنیت که دو طرف را برای آغاز مجدد مذاکرات درباره آینده جزایر دعوت می‌کند، محکوم کرده است.

"کریستینا فرناندز"، رئیس‌جمهور آرژانتین، نیز در این رابطه اعلام کرد اقداماتی برای جلوگیری از عبور کشتی‌های انگلیسی که در پی حوضه‌های نفتی در مجمع الجزایر مالویناس هستند صورت می‌گیرد.

بوئنوس آیرس طی ماه‌های اخیر کنترل کشتیرانی به سمت جزایر مالویناس را تشدید کرد تا برای کشتی‌هایی که می‌توانند از آب‌های قانونی آرژانتین تا 200 مایل استفاده کنند، مجوز صادر شود.

آرژانتین حق خود برای حاکمیت بر جزایر مالویناس که از سال 1833 توسط انگلیس به اشغال درآمده‌اند را بارها در مجامع بین‌المللی اعلام کرده است.

دولت آرژانتین همچنین اقدام اخیر انگلیس در خصوص اعزام کشتی جنگی پیشرفته به نام "اچ.ام.اس دانتلس"  به جزایر مورد مناقشه "مالویناس" را محکوم کرد.

بوئنوس آیرس این اقدام لندن را تلاش برای نظامی کردن اختلافات مربوط به جزایر مورد اختلاف مالویناس دانست که بر اساس بیانیه‌های متعدد سازمان ملل متحد باید از راه مذاکرات صلح‌آمیز حل و فصل شود.

رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز ضمن اعلام همبستگی با آرژانتین در خصوص حاکمیت بر جزایر مالویناس از انگلیس خواست به اشغالگری خود پایان داده و این جزایر را ترک کند.

دیگر کشورهای آمریکای لاتین و سازمان‌های منطقه‌ای نیز به صورت هماهنگ از حق آرژانتین برای حاکمیت بر جزایر مالویناس حمایت می‌کنند.

حتی آمریکا نیز از موضع‌گیری شفاف به سود انگلیس در رابطه با مالویناس اجتناب کرده و خواستار حل اختلافات بین دو کشور از طریق مذاکره شد.

   


انتخاب بزرگ اسفند/174
همتیان تاکید کرد: دقت در برگزاری بدون شائبه انتخابات

خبرگزاری فارس: فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم بر لزوم دقت در برگزاری بدون شائبه انتخابات مجلس نهم در این حوزه انتخابیه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: همتیان تاکید کرد: دقت در برگزاری بدون شائبه انتخابات

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، آقامحمد همتیان پیش از ظهر امروز در گردهمایی آموزشی و توجیهی اعضای شعب انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان سمنان اظهار کرد: این گردهمایی با هدف آموزش نهایی و توجیه اعضای شعبه‏های ثبت نام و اخذ رای در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شده و به نوعی بسیار حائز اهمیت است.

وی در این مراسم که در سالن اجتماعات هلال‏احمر سمنان برگزار شد، بر لزوم دقت در برگزاری بدون شائبه انتخابات مجلس نهم در شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر تاکید کرد.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم اضافه کرد: در ماه‏های اخیر جلسات متعددی برای آموزش و توجیه اعضای شعبه‏های ثبت نام و اخذ رای در این دو شهرستان برگزار شده است.

همتیان اضافه کرد: این دوره‏های آموزشی همچنین برای اعضای هیئت‏های اجرایی، بازرسی و نظارت بر انتخابات مجلس نهم و نیز نمایندگان فرماندار و سر اکیپ‏های نیروی انتظامی که تامین‏کننده امنیت انتخابات هستند، برپا شده و امید است تا همه دست‏اندرکاران انتخاباتی با بهره‏گیری از آموزش‏های ارائه شده در راستای نیل به اهداف عالی نظام بکوشند.

وی مهم‏ترین وظیفه حال حاضر فعالان انتخاباتی را در جای جای ایران اسلامی به پا کردن انتخاباتی پرشور و شعور خواند.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم افزود: اهمیت زیاد حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست.

همتیان اضافه کرد: دشمن از ماه‏ها پیش، تلاش‏های گسترده خود را برای کم‏رنگ نشان دادن شور و نشاط انتخاباتی در کشور و پایین بودن مشارکت مردمی در این دوره به کار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه همواره همه انتخابات در ایران به صورت کاملا مردمی و با حضور خودجوش امت مسلمان برگزار شده است، اظهار کرد: در این دوره نیز اقشار مختلف مردم و آحاد جامعه اسلامی در برگزاری انتخابات مجلس نهم سهیم و در خوب برگزار شدن آن سهیم هستند.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه سمنان و مهدیشهر در انتخابات مجلس نهم همچنین توضیح جامعی از فرایند ثبت نام و اخذ رای در شعبه‏های پیش‏بینی شده در شهرستان‏های سمنان و مهدیشهر ارائه داد.

همتیان همچنین در بخش دیگری به سئوالات حاضران در این نشست پاسخ گفت و از آنها خواست در امر برگزاری انتخابات به قانون توجه کافی داشته باشند.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان سمنان نیز در ادامه این جلسه، انتخابات مجلس را نماد مردم‏سالاری دینی خواند و وظایف و اهمیت کار ناظران در تضمین سلامت انتخابات، امانتداری و رعایت کامل قانون را مورد تاکید قرار داد.

   


نهادهای رسانه‌ای کرمان:
هتک حرمت قرآن اراده امت اسلام را مستحکم کرد

خبرگزاری فارس: در بیانه 4 نهاد رسانه‌ای استان کرمان در محکومیت جنایت قرآن‌سوزی و کشتار مدافعان قرآن در افغانستان آمده است: هتک حرمت قرآن کریم اراده امت جهانی اسلام را برای نابودی کفر، شرک و نفاق مستحکم‌تر کرد.

خبرگزاری فارس: هتک حرمت قرآن اراده امت اسلام را مستحکم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان در بیانیه چهار نهاد رسانه‌ای استان کرمان آمده است: دشمن بداند، این حرکات کور نه‌ تنها اسلام و قرآن را منزوی نمی‌کند، بلکه موجب اعتلا و ترویج آن در قلب بلاد کفر و شرک می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید: بار دیگر هتک حرمت قرآن کریم آن هم در بلاد مسلمانان خون آنها را به جوش آورد و عزم و اراده پولادین امت جهانی اسلام را برای نابودی کفر و شرک و نفاق، مستحکم‌تر کرد.

در این بیانیه تصریح شده است: جنایت قرآن‌سوزی در افغانستان و کشتار مسلمانان معترض، توسط سربازان آمریکا، برگ جدیدی از دشمنی‌های استکبار جهانی به سردمداری صهیونیسم است که این بار در افغانستان رونمایی شد.

این بیانیه تأکید کرده است: ما اصحاب رسانه استان کرمان تحت لوای ولایت حضرت امام خامنه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت‌ها آماده هر گونه جانفشانی در راه دفاع از قرآن، اسلام و ارزش‌های ناب مکتب محمدی و فرهنگ تشیع علوی هستیم و به ددمنشان تاریخ اعلام می‌داریم تا آخرین نفس و آخرین قطره خون خود در راه به اهتزاز در آوردن پرچم توحید بر فراز جهان ایستاده‌ایم.

به گزارش فارس، کانون روزنامه‌نگاران اصولگرای استان کرمان، سازمان بسیج رسانه‌ای، کانون خبرنگاران دفاع مقدس و پایداری و خانه مطبوعات و رسانه‌های استان کرمان این بیانیه مشترک را در محکومیت جنایت قرآن‌سوزی و کشتار مدافعان قرآن در افغانستان صادر کردند.

   


درباره وبلاگ

اخبار ایران و جهان از نگاه رسانه های ایران
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :