«بیا به پنجره‌ای رو به ماه فکر کنیم» به ارشاد رفت

خبرگزاری فارس: یک شاعر گفت: این کتاب برای مجوز به وزارت ارشاد رفت اما به آن اصلاحیه خورد بنابراین چند شعر را جایگزین اشعار کردیم و هم اکنون برای اخذ مجوز به ارشاد رفته است.

خبرگزاری فارس: «بیا به پنجره‌ای رو به ماه فکر کنیم» به ارشاد رفت

سید جعفر عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب  Date  و ادبیات فارس، درباره وضعیت انتشار آخرین کتابش با نام «بیا به پنجره‌ای رو به ماه فکر کنیم» گفت: این کتاب برای مجوز به وزارت ارشاد رفت اما به 12 شعر آن اصلاحیه خورد و چون قالب اشعار کلاسیک است و با عوض کردن یک کلمه، شعر از حالت اولیه خودش خارج می‌شود، بنابراین چند شعر را جایگزین اشعار کردیم و هم اکنون بار دیگر برای گرفتن مجوز به ارشاد رفته است.

وی درباره موضوع اشعار هم اظهار داشت: در این کتاب هم موضوع بیشتر اشعار عاشقانه و اجتماعی است البته اشعار عاشقانه درصد بیشتری از حجم اشعار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی درباره قالب اشعار هم گفت: همه اشعار در قالب کلاسیک هستند اما بیشتر اشعار کتاب در قالب غزل سروده شده‌اند اما چند ترانه،‌ مثنوی و چهارپاره هم در کتاب آمده‌اند.

عزیزی درباره زمان سرودن اشعار هم اظهار داشت: غزل‌هایی که در کتاب آمده‌اند جدید هستند و مربوط می‌شوند به بعد از چاپ آخرین کتابم در سال 1388 اما مثنوی و چهارپاره‌ها مربوط به سال‌های قبل‌تر می‌شوند.

گفتنی است از این شاعر تاکنون کتاب‌های «چشمان تو شناسنامه من» است 1380 و پشت این غزل مردی است از همیشه عاشقتر1388 منتشر شده است