سفر به سرزمین ملائک -23
امامی: غذای سالم و با کیفیت برای زائران راهیان نور مهیا می‏شود

خبرگزاری فارس: معاون آماد و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان، غذای سالم و با کیفیت برای پذیرایی از زائران راهیان نور را تأمین می‌کند.

خبرگزاری فارس: امامی: غذای سالم و با کیفیت برای زائران راهیان نور مهیا می‏شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان به نقل از روابط عمومی سپاه استان سمنان، حسن امامی امروز اظهار کرد: مهم‏ترین فعالیت آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در اردوهای راهیان نور، تأمین تغذیه سالم و با کیفیت برای زائران است.

وی با بیان اینکه مسافت استان سمنان تا خوزستان بسیار زیاد است، افزود: برای تغذیه زائران راهیان نور در مسیر رفت و برگشت، شش آشپزخانه پیش‌بینی شده است که سه آشپزخانه توسط بخش خصوصی و سه آشپزخانه توسط سپاه استان سمنان اداره می‌شود.

معاون آماد و پشتیبانی سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: غذای زائران راهیان نور در مسیر رفتن به خوزستان در شهرستان‌های قم، خرم‌آباد، شوش و آبادان طبخ شده و در بین آنها توزیع می‌شود و زائران در زمان برگشت به استان سمنان نیز علاوه بر تهیه و توزیع غذا در شوش، در اراک و سمنان نیز پذیرایی می‌شوند.

وی پذیرایی زائران در سمنان را مخصوص زائران شهرستان‌های دامغان، شاهرود و میامی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه در مسیر بازگشت به استان، زائران راهیان نور شب هنگام به سمنان می‌رسند، برای آنها غذا تهیه شده است.

امامی افزود: با توجه به اینکه در استان خوزستان دو آشپزخانه در شوش و آبادان تدارک دیده شده، علاوه بر توزیع غذا در اردوگاه‏ها، در روز سوم این سفر نورانی و در مسیر یادمان‌های فکه، هویزه و طلائیه، نهار زائران توسط خودوری مخصوص حمل غذا به صورت گرم از شوش به یادمان شهدای هویزه منتقل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روزانه بیش از 4 هزار قرص نان توسط آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در شوش تهیه و برای صرف صبحانه و شام زائران، بسته‌بندی می‌شود.

معاون آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان در ادامه تصریح کرد: مجموعه آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان از 12 اسفند ماه در استان خوزستان حضور یافته و علاوه بر کاروان‌های عمومی، تغذیه تمام کاروان‌های اعزامی دانشجویان استان سمنان را انجام داده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: علاوه بر تغذیه، این معاونت در پشتیبانی وسایل نقلیه، ترابری، سوخت‌رسانی، آب‌رسانی و انتقال ادوات آماده‌سازی اردوگاه‏ها در استان خوزستان فعال بوده است.

به گزارش فارس بیش از 30 بسیجی خادم‏الشهید در آشپزخانه‌های شوش و آبادان در امر، طبخ، بسته‌بندی و توزیع غدا، به آماد و پشتیبانی سپاه استان سمنان کمک می‏کنند.

انتهای پیام/آ30