مدیرکل محیط زیست مازندران خبر داد
آمادگی مناطق حفاظت شده مازندران در 13 فروردین

خبرگزاری فارس: مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران گفت:‌ تمام مناطق دشت ناز، میانکاله و سمسکنده در آمادگی کامل برای حضور گردشگران در 13فروردین به سر می‌برند.

خبرگزاری فارس: آمادگی مناطق حفاظت شده مازندران در 13 فروردین

هرمز محمودی راد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری اظهار داشت: این اداره کل 12 هزار کیسه زباله به همراه 10 هزار بروشور زیست محیطی را تهیه کرده است.

وی با بیان اینکه این بروشورها با موضوع زباله، محیط زیست دریای خزر و طبیعت مازندران به چاپ رسیده است، گفت: بیش از 200 نفر از ماموران اجرایی و یگان حفاظت در مناطق زیر پوشش حضور دارند.

محمودی راد با اشاره به اینکه 50 نفر از ماموران یگان حفاظت به صورت شبانه‌روزی پایش رودخانه‌ها را بر عهده دارند، ادامه داد: با مشارکت واحدهای پاک و سبز بنرهای زیست محیطی را در مسیرهای ورودی و خروجی شهر نصب کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در روز 13 فروردین که مردم به دامان طبیعت می‌روند علاوه بر توزیع بروشور و کیسه زباله در بین گردشگران و مردم استان، شماره تلفن 01512260141 هم آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم است.

محمودی راد یادآور شد:‌ مناطق حفاظت شده اعم از دشت ناز، میانکاله ،سمسکنده و ... در آمادگی کامل برای حضور گردشگران در 13  فروردین به سر می‌برند.

وی بیان کرد: از مسافران و مردم می‌خواهیم کیسه زباله‌هایی که از طریق محیط زیست در اختیار آنها قرار می‌گیرد در یک جا دپو کنند تا با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری آن اقدام کنیم.

مدیرکل محیط زیست مازندران متذکر شد: امیدواریم مردم و مسافران از نعمتی که خداوند به مازندران ارزانی داشته به صورت درست استفاده کنند.

انتهای پیام/آ20