ترکیه به طور موقت سفارت خود در دمشق را تعطیل کرد

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه ترکیه به طور موقت سفارت خود در دمشق را تعطیل کرد.

خبرگزاری فارس: ترکیه به طور موقت سفارت خود در دمشق را تعطیل کرد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد که این کشور تمام فعالیت‌های سفارت خود در دمشق را به حالت تعلیق در آورده است.

هفته پیش نیز وزارت امور خارجه ترکیه به تمامی شهروندان خود اعلام کرده بود که در اسرع وقت به ترکیه بازگردند چون این کشور قصد دارد بخش کنسولی سفارت ترکیه در دمشق را تعطیل کند.

با نزدیک شدن اول آوریل روز برگزاری نشست گروه ضد سوری دوستان سوریه در شهر استانبول ترکیه، فعالیت های مقامات آنکارا برای برگزاری این نشست که پس از نشست تونس دومین گردهم آیی این گروه بشمار می رود، سرعت یافته است.

در همین راستا منابع دیپلماتیک نزدیک به دولت آنکارا می گویند در صورتی که بشار اسد طرح پیشنهادی کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه را رد کند، گروه ضد سوری دوستان سوریه اقدام به قطع ارتباط کامل با دولت دمشق می کنند.

گروه ضد سوری دوستان سوریه در استانبول تاکنون به بیش از هشتاد کشور و سازمان بین المللی دعوت نامه فرستاده است. به نوشته رسانه های ترکیه انتظار می رود مشارکت در این نشست در سطح وزیران امور خارجه و یا دبیر هیات دولت کشورهای دعوت شونده باشد. در این نشست هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا سردمدار مداخله قدرت های غربی و عربی در امور داخلی سوریه شرکت می کند.

انتهای پیام/.