استقبال مردم قونیه از کاروان الی بیت المقدس از مقبره مولانا تا میدان مرکزی

خبرگزاری فارس: مردم قونیه که در انتظار کاروان بودند در مقبره مولانا به استقبال کاروان آمدند و آن را تا مسجد شرافت و میدان مرکزی شهر همراهی کردند.

خبرگزاری فارس: استقبال مردم قونیه از کاروان الی بیت المقدس از مقبره مولانا تا میدان مرکزی

به گزارش خبرنگار فارس در کاروان جهانی الی بیت المقدس، شاخه آسیایی این کاروان ظهر امروز وارد شهر تاریخی قونیه در جنوب غربی ترکیه شد.

بنابر این گزارش، مردم قونیه که ساعتی پیش از ورود کاروان در انتظار آن بودند در مقبره مولانا به استقبال کاروان آمدند و آن را تا مسجد شرافت و میدان مرکزی شهر همراهی کردند.

در این بین کاروانیان که پرچم 20 متری فلسطین را به همراه داشتند شعارهای متعددی در حمایت از اسرائیل به زبان های حاضر در کاروان دادند.

پس از حرکت چند کیلومتری کاروانیان و مردم استقبال کننده از آن، مراسم کوتاهی در میدان مرکزی شهر قونیه برگزار شد و نمایندگان سندیکاهای حامی کاروان در این شهر به کاروان جهانی الی بیت المقدس خوش آمد گفتند.

یکی از این نمایندگان در سخنانی با اشاره به کشورهای حاضر در این کاروان گفت که ما مردم ترکیه همیشه در کنار مردم فلسطین و شما حامیان آن هستیم و اجازه نمی دهیم مسئله فلسطین به فراموشی گذاشته شود.

فیروز میتی بوروالا نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به نامه نگاری رژیم صهیونیستی به کشورهای همسایه فلسطین برای جلوگیری از راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس، گفت: نتانیاهو دیوانه شده است و اقدامات او مجب بیشتر شدن حامیان کاروان خواهد شد.

وی با بیان اینکه اسرائیل چون نازی ها عمل می کند و با اشاره به وحدت ملت های آسیایی در این حرکت، افزود: ما برای شهادت در راهی که می رویم آماده هستیم.

در ادامه این مراسم نماینده مردم آذربایجان نیز با اشاره به حضورش در این کاروان و با بیان اینکه حق گرفتنی است، گفت: با اینکه در قفقاز جنگ است، من جنگ با اسرائیل را ترجیح می دهم.

وی افزود: آن جنگ دو ملت و دو قوم است و ایجاد شده تا نبرد با صهیونیست ها که نبرد حق با باطل است به فراموشی سپرده شود.

انتهای پیام/