دبیرکل سازمان ملل خواستار احترام به دموکراسی در مالی شد

خبرگزاری فارس: پس از برکناری رئیس جمهوری مالی توسط کودتاگران، دبیر کل سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای خواستار این شد که مردم مالی آرامش خود را حفظ کرده و با احترام به اصول دموکراتیک، اختلافات خود را به شیوه صلح آمیز حل کنند.

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان ملل خواستار احترام به دموکراسی در مالی شد

 به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، "بان کی مون"، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با نگرانی عمیق تحولات اوضاع مالی را دنبال می کند و سازمان ملل همچنان از نظام قانون اساسی در این کشور حمایت می کند.

در همین حال "برنار والرو"، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه نیز خواستار احترام به نظام قانون اساسی در مالی شده و هرگونه خشونتی را محکوم کرد.

وی افزود: فرانسه با ابراز نگرانی شدید از نا آرامی هایی که در باماکو، پایتخت مالی روی داده است، خواستار حفظ دموکراسی در این کشور است.

چهارشنبه گذشته دهها تن از نظامیان مالی در اعتراض به کمبود تجهیزات برای مقابله با شورشیان و گروههای مسلح در شمال این کشور، در باماکو تظاهرات کرده و به محل رادیو و تلویزیون دولتی این کشور حمله کردند.

نظامیان شورشی مالی امروز پس از برکناری رئیس جمهور، در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کردند که قدرت را در دست گرفته و حکومت را به دولت جدید منتخبی که پس از برگزاری انتخابات دمکراتیک بر سر کار بیاید، واگذار می کنند.

انتهای پیام/++