مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم خبر داد
رفع مشکل تکدی‌گری با اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم گفت: با اجرای طرح ساماندهی و جمع‌آوری متکدیان شاهد محو معضل تکدی‌گری از سطح شهر قم خواهیم بود.

خبرگزاری فارس: رفع مشکل تکدی‌گری با اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان

مهدی متقیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم اظهار کرد: تحول بزرگی در نحوه خدمت‌رسانی به زائران و گردشگران استان قم صورت گرفته و کمپ‌های متعددی به منظور اسکان آنها در سطح شهر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: ستاد تسهیلات زائرین استان قم متشکل از 12 کمیته مختلف با وظایف خاص تشکیل شده و اقدامات گوناگونی را در سطح شهر قم انجام می‌دهد.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم با بیان اینکه توجیه زائران و نیز مستندسازی از فعالیت‌های ستاد تسهیلات بر عهده کمیته اطلاع‌رسانی است گفت: نظارت بر نظافت و روشنایی معابر و بوستان‌ها و نیز نحوه اسکان دادن به مسافران نیز توسط کارشناسان ستاد تسهیلات صورت می‌گیرد.

وی به لزوم خدمت‌رسانی همه دستگاه‌های استان به زائران و مسافران اشاره کرد و گفت: تمام اداراتی که در مسیر عبور و مرور گردشگران واقع شده‌اند باید نسبت به ارائه خدمات مناسب به آنها اقدام کنند.

متقیان از برنامه‌ریزی شهرداری قم برای جمع‌آوری متکدیان و دستفروشان خبر داد و ابراز کرد: با اجرای طرح ساماندهی دستفروشان و جمع‌آوری متکدیان شاهد محو این معضل در شهر قم خواهیم بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قم ادامه داد: شهرداری قم به منظور جلوگیری از ترافیک سنگین در ایام نوروز، انجام هرگونه عملیات عمرانی را طی این مدت ممنوع کرده است.

انتهای پیام/خ20/د1000