برای امدادرسانی به گردشگران نوروزی
بالگرد هلال احمر در لرستان مستقر شد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: نخستین بار بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به گردشگران نوروزی در لرستان مستقر شد.

خبرگزاری فارس: بالگرد هلال احمر در لرستان مستقر شد

ذبیح‌الله سیاهپوش امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار داشت: امسال به منظور ارائه خدمات امدادی مناسب و فوری به گردشگران نوروزی، یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر کشور در این استان مستقر شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان انجام عملیات در محورهای مواصلاتی، ارائه خدمات امدادی هوایی در سطح استان را از اهداف اصلی مستقر شدن این بالگرد در استان عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا کادر پرواز و دو نجاتگر و امدادگر نیز برای فعالیت‌های امدادی این بالگرد حضور دارند.

سیاهپوش در ادامه گفت: 22 پایگاه ثابت و سیار جمعیت هلال احمر لرستان به مسافران نوروزی  در محورهای لرستان خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: از این تعداد 11 پایگاه ثابت، 9 پایگاه موقت و سیار و دو پایگاه در پروژه جدید آزاد راه خرم‌آباد به پل‌زال مستقر شده‌اند.

وی افزود: در هر پایگاه ثابت برای اسکان 30 خانواده به تعداد 150 نفر امکانات اولیه رفاهی نطیر چادر، لوازم گرمازا، پتو، مواد خوراکی و ... در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: علاوه بر این پایگاه‌ها سه کمپ در بلوران کوهدشت، تنگ‌فنی پلدختر و چمن سلطان الیگودرز برای استراحت مسافرانی که قصد مسافرت در این مسیرها را دارند در نظر گرفته شده است.

سیاهپوش یادآور شد: با برپایی این کمپ‌ها طی دوسال گذشته آمار تصادف‌ها در محورهای این استان تاحدودی کاسته شده است.

وی تصریح کرد: در هر پایگاه ثابت چهار نفر و سیار سه امداد گر مستقر هستند، که در صورت نیاز این افراد افزایش می‌یابند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با بیان اینکه این افراد تمام دوره‌های امدادی را طی کرده گفت: برای توان‌افزایی و بازآموزی این افراد آموزش‌های فشرده برگزار شده است.

سیاهپوش خاطرنشان کرد: در محورهای پرتردد لرستان پنج خودروی نجات مستقر شده و همه پایگاه‌ها به ست نجات نیمه سنگین مجهز هستند.

وی یادآور شد: در حوزه جوانان در این ایام 14 پست راهنمایی نوروزی در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان مستقر هستند و کار راهنمایی راهیان‌نور و مسافران نوروزی را عهده‌دار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: توسط این پست‌ها بسته‌های فرهنگی ادارات، بروشورها و ... بین مسافران نوروزی توزیع می‌شود.

سیاهپوش تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 45 هزار نفر از جوانان لرستان عضو جمعیت‌هلال احمر لرستان در کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی و ... هستند.

وی یادآور شد: در این ایام 500 نفر از جمعیت هلال احمر لرستان به مسافران نوروزی خدمات ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ح20