پنتاگون طرح توسعه سلا‌ح‌های سایبری جهت مقابله با ایران و سوریه را شدت می‌بخشد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی از تلاش پنتاگون برای توسعه نسل جدید سلاح‌های سایبری جهت مقابله با شبکه‌های دفاعی ایران و سوریه خبر داد.

خبرگزاری فارس: پنتاگون طرح توسعه سلا‌ح‌های سایبری جهت مقابله با ایران و سوریه را شدت می‌بخشد

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "واشنگتن پست"، برخی مقامات فعلی و اسبق آمریکا اعلام کردند که وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) در حال توسعه نسل جدید سلاح‌های سایبری است که قادر باشند شبکه‌های نظامی دشمن را حتی زمانی که به اینترنت متصل نیستند، هدف قرار دهند.

این گزارش افزود:" احتمال مواجهه نظامی ارتش آمریکا با قوای نظامی ایران و سوریه، این ضرورت را برای متخصصان ارتش مطرح کرده تا سلاحی جدید طراحی کنند تا علیه تاسیسات دفاعی این کشور‌ها که اغلب به اینترنت متصل نیستند، مورد استفاده قرار گیرد."

واشنگتن‌پست تصریح کرد این در حالی است که ایجاد چنین سلاح‌هایی مستلزم صرف چندین ماه یا سال زمان با کار فنی دشوار است.

مقامات آمریکایی به واشنگنتن‌پست اعلام کردند زمانی که ارتش آمریکا قصد داشت در جنگ لیبی، شبکه  دفاع هوایی این کشور را در مقابل حملات ناتو مختل کند، تکنولوژی جنگ سایبری بیشتر مورد بحث قرار گرفت اما به دلیل اینکه گزینه مشخصی در نظر نبود این ایده به کنار گذاشته شد.

واشنگتن پست اعلام کرد انتظار می‌رود ساخت چنین سلاحی حداقل یک سال به طول ‌انجامد که این زمان شامل بررسی میزان آسیب‌پذیری سیستم‌های دفاعی کشور‌های هدف است.

یک مقام دفاعی سابق آمریکا که به دلایل امنیتی خود را معرفی نکرد در این رابطه گفت: "در لیبی آماده نبودیم؛ هنوز نیز آماده نشدیم."

پیش از این دولت آمریکا از آغاز جنگ نرم در فضای سایبر با فناوری جدیدی تحت عنوان “اینترنت چمدانی” خبر داده بود که قرار است به صورت پنهان از مرزهای کشورها عبور داده شود اما در این میان به نظر می رسد ایران پیش تر از اینها برای مقابله با اینگونه تهدیدها در حال یافتن راهکار بوده است.

انتهای پیام/ق