مجلس شورای مصر خواستار توقف دریافت هرگونه کمک‌ از آمریکا شد

خبرگزاری فارس: کمیسیون امور عربی و امنیت ملی مجلس شورا مصر خواستار توقف دریافت هرگونه کمک‌ اقتصادی و نظامی از آمریکا شد.

خبرگزاری فارس: مجلس شورای مصر خواستار توقف دریافت هرگونه کمک‌ از آمریکا شد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، کمیسیون امور عربی و امنیت ملی مجلس شورا مصر امروز با ارائه گزارش خود خواستار عدم دریافت هرگونه کمک‌ اقتصادی و نظامی از آمریکا یا هر کشور خارجی و تکیه بر بودجه داخلی شد.

کمیسیون امور عربی و امنیت ملی مجلس شورا مصر همچنین خواستار اتخاذ تدابیر و تصویب قوانینی شد تا سازمان‌ها و نهادهای مدنی مصر را از دریافت کمک‌های مالی خارجی منع کرده و برحذر دارد.

این کمیسیون همچنین وزارت همکاری بین المللی را به کوتاهی در انجام وظایف خود جهت مقابله با فعالیت سازمان‌های خارجی در مصر و زیر نظر داشتن فعالیت اینگونه سازمان‌ها متهم کرد.

این درحالی است که "سیف عبد الفتاح"، یکی از نمایندگان مجلس شورا خواستار تشکیل کمیته حقیقت‌یابی برای تحقیق درباراه نحوه هزینه کردن کمک‌های خارجی دریافتی شد.

وی تاکید کرد که متهمان آمریکایی زمانی آزاد شدند که دولت آمریکا وعده دادن کمک 50 میلیارد دلاری را به مصر داد و این موضوع موجب می‌شود، با دقت پرونده فرار متهمان آمریکایی مورد بررسی قرار گیرد.

در همین راستا دیگر نمایندگان مجاس شورا مصر نیز تاکید کردند که رسوایی فرار متهمان آمریکایی ثابت که رژیم سابق همچنان به قدرت به حاکمیت خود در مصر ادامه می‌دهد و ذره‌ای از نفوذ آمریکا در مصر کاسته نشده است.

انتهای پیام/++