به دنبال بارش برف
اهالی خلخال از بارش سنگین برف خانه‌نشین شدند

خبرگزاری فارس: به دنبال بارش سنگین برف و کولاک شدید اهالی شهرستان خلخال خانه‌نشین شدند.

خبرگزاری فارس: اهالی خلخال از بارش سنگین برف خانه‌نشین شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بارش سنگین برف که همچنان تا لحظه ارسال این خبر ادامه دارد، اهالی شهرستان خلخال را که جنوبی‌ترین شهر استان اردبیل می‌باشد، خانه‌نشین کرد.

بارش برف در این شهرستان بیش از 42 سانتی‌متر گزارش شده و به دلیل کولاک و باد شدید همراه با بارش برف تردد اندکی در معابر و خیابان‌ها انجام می‌شود.

گذر از جاده‌ها و محورهای مواصلاتی این شهرستان با دید اندک تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و سرما و بارش به حدی است که نزدیک ظهر امروز بسیاری از اماکن تجاری و مغازه‌ها تعطیل شده است.

امروز در این شهرستان علاوه بر تعطیلی مدارس 90 درصد کارکنان ادارات و سازمان‌های دولتی به دلیل نبود وسایط نقلیه عمومی به سختی و با پای پیاده در محل کار خود حاضر شدند.

پلیس راه استان اردبیل نیز اعلام کرد: تردد در بیشتر محورهای مواصلاتی این استان تنها با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

مأموران راهداری به رغم تلاش‌های شبانه‌روزی و مستمر در برف‌روبی و نمک‌پاشی به دلیل شدت وزش باد در برخی از محورها فعالیت‌ها مختل شده است.

اداره کل راه و ترابری استان از هموطنان خواست با دو شماره تلفن 141 و 8811425 تماس حاصل کرده و از آخرین وضعیت استان اردبیل اطلاعات کسب کنند.

 

ارتفاع برف در گردنه الماس یک متر است

ارتفاع برف در گردنه الماس در محور خلخال – اسالم به بیش از یک متر رسیده است.

به گفته معاون اداره راه و ترابری خلخال ارتفاع برف در گردنه الماس به حدی زیاد است که امکان تردد و حتی برف‌روبی و نمک‌پاشی به سختی انجام می‌شود.

علی قربانی افزود:‌ وضعیت راه‌های بین‌شهری خلخال نیز بهتر از راه‌های روستایی این شهرستان که اغلب آنها مسدود شده، نیست و در سطح محورهای مواصلاتی این شهرستان به رغم تلاش راهداران تردد با سختی انجام می‌شود.

بارش برف سنگین سبب قطع برق چندین روستای خلخال شده و با گذشت 12 ساعت از قطعی مستمر برق هنوز جریان برق وصل نشده است.

به گفته رئیس اداره برق خلخال بارش برف سنگین سبب قطع برق روستای سوسهاب و پنج روستای اطراف آن شده به رغم مسدود بودن راه ارتباطی این روستا مأموران این اداره با پای پیاده خود را به محل رسانده و با تلاش چند ساعته توانستند برخی از مشکلات را برطرف کنند.

 

لغو پروازهای هوایی در اردبیل

به گزارش فارس، با نامساعد بودن شرایط جوی و بارش برف سنگین بسیاری از پروازهای فرودگاه اردبیل لغو شده و یا با اختلال مواجه شد.

بارش برف که به نیم متر رسیده است، سبب شد تا پروازهای صبح و عصر امروز اردبیل – تهران و حتی اردبیل به مقصد عتبات عالیات نیز کنسل شود.

شب گذشته نیز پرواز تهران به اردبیل به دلیل ناپایداری شدید جوی لغو شده بود و در فرودگاه پارس‌آباد نیز پرواز با تأخیر چند ساعته در فرودگاه تبریز نشست.

بسیاری از مسافران پروازهای هوایی که براساس برنامه‌ریزی‌های ماه‌های قبل قصد سفر داشتند به شدت از مسئولان استان به ویژه استاندار اردبیل گلایه کردند که چرا با دادن وعده‌های نابجای تبلیغ به رفع بسیاری از معایب فرودگاه اردبیل می‌کنند در حالی که با کمترین ناملایمتی هوا تأخیرها در پرواز هوایی اردبیل – تهران لغو شده و یا با تأخیرهای طولانی همراه است.

انتهای پیام/ی20