معاون راهداری راه و ترابری استان اردبیل:
راه‌های روستایی مسدود شده تا فردا بازگشایی می‌شوند

خبرگزاری فارس: معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم با توجه به کاسته شدن از شدت بارش برف راه‌های روستایی مسدود شده تا آخر وقت فردا بازگشایی شود.

خبرگزاری فارس: راه‌های روستایی مسدود شده تا فردا بازگشایی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فاضل ملاحمزه‌زاده عصر امروز در جریان بازدید از تلاش‌های راهداران برای بازگشایی راه‌های روستایی اظهار داشت: هم اکنون در اکثر شهرستان‌های استان راه‌های روستایی مسدود شده و رفت و آمد حتی در محورهای اصلی و فرعی به کندی انجام می‌شود.

وی حجم زیاد بارش‌ها را در 28 ساعت گذشته یادآور شد و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اکیپ‌های راهداری به مناطق مختلف عزیمت کردند و هم اکنون مشغول بازگشایی راه‌ها هستند.

ملاحمزه‌زاده خاطر نشان کرد: در حال حاضر هیچ یک از جاده‌های اصلی و فرعی استان مسدود نیست اما حجم زیاد بارش‌ها و کولاک تردد را کند کرده است.

این مسئول از مسدود شدن راه 160 روستا در خلخال، 150 روستا در مشگین‌شهر، 98 روستا در کوثر، 50 روستا در نیر و صدها روستا در اردبیل و نمین خبر داد و اضافه کرد: تلاش‌های مستمری در این زمینه برای بازگشایی این محورها آغاز شده است.

وی ادامه داد: به دلیل شدت بارش در برخی از مناطق راه‌هایی که روز گذشته توسط اکیپ‌های برف‌روبی بازگشایی شده بود، به دلیل واقع شدن در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور مجدداً مسدود شده است.

به گزارش فارس، معاون راهداری راه و ترابری استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون اکیپ‌های برف‌روبی فعال هستند و براساس اولویت و در نظر گرفتن میزان جمعیت روستاها اقدام به بازگشایی می‌کنند.

ملاحمزه‌زاده مهم‌ترین مشکل را در این مسیر کولاک شدید و بی‌احتیاطی برخی از رانندگان در نبستن زنجیر چرخ و توقف‌های کندآفرین اعلام کرد و گفت: از رانندگان و مسافران وسایط نقلیه سبک و سنگین انتظار داریم به دلیل کولاک شدید در اکثر نقاط استان زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند.

اما مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل نیز در این ارتباط افزود: از شب گذشته تاکنون 175 مسافر گرفتار در برف و کولاک و بوران توسط امدادگران نجات یافتند.

بهرام غیبی تصریح کرد: این تعداد در مکان‌های مشخص شده و امن اسکان داده شدند و به بیش از 390 خودرو با 745 سرنشین امدادرسانی شده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان بارش‌ها تا ظهر فردا ادامه می‌یابد و از روز دوشنبه هوای سردی بر استان حاکم بوده و از شدت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود.

ارتفاع برف در بسیاری از نقاط استان از نیم متر تجاوز کرده است.

انتهای پیام/ی20