مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین:
حاجی فیروز در قزوین با کاروان نوروزی آمد

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین، از راه‌انداری کالسکه نوروزی و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در آستانه سال نو در قزوین خبر داد و گفت: امسال حاجی فیروز با کاروان نوروزی همراه است.

خبرگزاری فارس: حاجی فیروز در قزوین با کاروان نوروزی آمد

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین، سیدمهدی کاظمی اظهار کرد: در برنامه کاروان نوروزی که شامل گاری‌های هفت‌سین نوروزی است، ننه خاتون (ننه سرما) و حاجی فیروز به میان مردم می‌آیند و با اجرای برنامه‌های شاد سنتی و نواختن ساز و دهل، اوقات خوشی را به شهروندان نوید می‌دهند.

وی افزود: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین با هدف استقبال از میهمانان نوروزی و ایجاد چهره‌ای زیبا و متناسب با ایام نوروز به اجرای برنامه‌های متنوع به استقبال بهار می‌رود.

کاظمی با بیان اینکه در آستانه بهار طبیعت و به منظور نوید آغاز سال نو، کالسکه نوروزی در معابر اصلی شهر به حرکت در می‌آید، عنوان کرد: کالسکه نوروزی تزیین شده با گل به همراه اجرای برنامه سنتی به مدت پنج روز در معابر اصلی شهر به اجرای برنامه‌های شاد و مفرح می‌پردازد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قزوین در خصوص ابتکار این سازمان در طراحی و ساخت تندیس‌های چوبی با استفاده از تنه درختان خشک، بیان کرد: این تندیس‌ها با هدف استفاده بهینه از درختان خشکیده کنار خیابان‌ها و روح‌بخشی به معابر و زیباسازی شهر انجام می‌شود.

انتهای پیام/س30