مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل:
دو هزار مطالعه‌یاور در اردبیل سازماندهی شدند

خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: دو هزار مطالعه‌یاور در نقاط مختلف استان اردبیل با هدف ترویج و ارتقای مطالعه مفید و شایسته سازماندهی شدند.

خبرگزاری فارس: دو هزار مطالعه‌یاور در اردبیل سازماندهی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صادق فرهمندامین عصر امروز در آخرین جلسه بررسی وضعیت کتابخانه‌های اردبیل اظهار داشت: این طرح به عنوان یک طرح نو در اوایل امسال از طرف اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان به نهاد برای تأمیم به سایر استان‌ها پیشنهاد شد.

وی تصریح کرد:‌ به دنبال آن با تهیه بسته‌های فرهنگی و کارت مطالعه‌یاور در نیمه‌اول سال‌جاری با شرکت 300 نفر مطالعه‌یاور از شهرستان‌های استان به صورت همزمان اجرا شد که در نیمه‌دوم سال با گسترش آن این ظرفیت به دو هزار نفر رسیده است.

فرهمندامین در ادامه خاطر نشان کرد: توسعه و الگوسازی در نظام اسلامی بدون پرداختن به موضوع کتاب، کتابخانه و کتاب‌خوانی و امر مطالعه امکان‌پذیر نیست.

این مسئول اضافه کرد: پیشرفت کشور براساس الگوی اسلامی، ایرانی مرهون پرورش انسان‌های با بصیرت و آگاه است و کتابخانه‌ها در تربیت این نسل می‌توانند نقش قابل توجهی داشته باشند.

وی از توسعه شاخص‌های فرهنگی و ارتقای مطالعه مفید در مناطق کمتر توسعه یافته روستایی خبر داد و بیان کرد: در این راستا و به منظور حضور ملموس فعالیت‌های کتابخانه‌ای در تمام مناطق استان با اولویت مناطق روستایی از ابتدای امسال برنامه‌های منسجمی در محورهای متعدد انجام شده است.

به گزارش فارس، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل برگزاری همایش‌های تجلیل از فعالان و علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی، ایجاد نمایشگاه‌های کتاب، تولید برنامه های فرهنگی با هدف پخش از رسانه‌های جمعی و برگزاری محافل ادبی در کتابخانه‌های روستایی از جمله این برنامه‌ها بوده است.

فرهمندامین گفت: ‌برای اجرای این برنامه‌ها بالغ بر یک میلیارد ریال اعتبار به کتابخانه‌های عمومی استان از محل اعتبارات ارتقای شاخص‌های فرهنگی اختصاص یافته است.

انتهای پیام/ی20