استاندار زنجان تاکید کرد
آبادانی روستاها مشکلات شهری را کاهش می‌دهد

خبرگزاری فارس: استاندار زنجان با اشاره به اینکه مشکلات روستایی به شهرها سرریز می‌شوند، گفت: آبادانی روستاها مشکلات شهری را کاهش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: آبادانی روستاها مشکلات شهری را کاهش می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد عمران روستایی و مهاجرت معکوس این استان اظهار داشت: گزارش‌های ارائه شده در این جلسه به مانند همه جلسه‌ها امیدوار کننده و منطبق با اهداف پیش‌بینی شده بود.

وی حرکت آغاز شده در سطح استان زنجان را در بخش عمران روستایی بی‌نظیر عنوان کرد و افزود: هدف‌گذاری‌های انجام شده در این بخش بر اساس رفع نیازهای مردم روستا بوده است.

استاندار زنجان هدف از برنامه‌ریزی انجام شده برای عمران روستاها را تحقق مهاجرت معکوس دانست و گفت: این هدف گذاری به همین لحاظ هم بی‌نظیر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در 11 ماهه سال جاری 674 پروژه تعریف شده در سطح روستاهای استان زنجان به صورت 100 درصد عملیاتی شده است، تصریح کرد: به طور یقین آمارهای یک ساله بسیار بیشتر از این خواهد بود.

رئوفی‌نژاد تاکید کرد: با تکمیل گزارش‌ها به طور قطع آمار پیشرفت فیزیکی 65 درصدی پروژه‌ها به 70 درصد می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه مبنای زمانبندی پروژه‌های تعریف شده برای روستاهای استان زنجان یک سال مالی است، ادامه داد: از آنجا که تا پایان سال مالی چهار ماه زمان باقی مانده است اغلب پروژه‌های تعریف شده تکمیل می‌شود.

استاندار زنجان بر تلاش حداکثری برای جذب اعتبارات در نظر گرفته شده برای ارگان‌ها تاکید کرد و گفت: اگر مدیری نتواند اعتبارات مورد نظر را برای اجرای پروژه‌ها جذب کند این اعتبارات در بخش دیگری هزینه خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم جمع‌بندی پروژ‌ه‌های قابل بهره‌برداری برای برگزاری مراسم افتتاح پروژه‌ها به صورت همزمان اشاره کرد و افزود: همه پروژه‌هایی که تا سوم خرداد ماه سال آینده قابلیت بهره‌برداری داشته باشند با حضور یکی از مقامات ارشد کشوری و قبل از انجام دور چهارم سفر هیئت دولت به استان زنجان افتتاح می‌شوند.

رئوفی‌نژاد با اشاره به لزوم ارائه گزارش‌های مستند از عملکرد سال جاری تصریح کرد: ارگان‌های عضو ستاد عمران روستایی و مهاجرت معکوس به لحاظ عملکرد ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند.

وی تاکید کرد: مبنای رتبه‌بندی ارگان‌های عضو ستاد، گزارش‌هایی است که ارگان‌ها از عملکرد خود به دبیرخانه خانه ستاد عمران روستایی و مهاجرت معکوس ارائه می‌کنند.

استاندار زنجان از هدف‌گذاری جدید برای عمران روستاهای استان زنجان خبر داد و افزود: باید متوجه بود که روستای آباد موجب کم شدن مشکلات شهرها می‌شود.

انتهای پیام/و۱۰