شهردار اردبیل خبر داد
برپایی سفره‌های هفت‌سین در 5 نقطه شهر اردبیل

خبرگزاری فارس: شهردار اردبیل از برپایی پنج سفره هفت‌سین در مبادی ورودی و میادین اصلی شهر اردبیل خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی سفره‌های هفت‌سین در 5 نقطه شهر اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صدیف بدری صبح امروز در مراسم پاکسازی و نظافت عمومی چهار نقطه ورودی شهر اردبیل اظهار داشت:‌ شهرداری اردبیل از امروز به مدت چهار روز نقاط ورودی شهر اردبیل را تمیز کرده و از هرگونه آلودگی و نابسامانی پاک خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: پنج نقطه‌ای که قرار است سفره هفت‌سین از روز 29 اسفند ماه در آنها برپا شود شامل میادین بسیج، وحدت، مقدس اردبیلی، توحید و میدان شریعتی است که تلاش خواهیم کرد این کار نمادین را برای سر زندگی مسافران و گردشگران ورودی به استان انجام دهیم.

شهردار اردبیل از آماده‌سازی چند پارک بزرگ شهر اردبیل و رفع نواقص آنها برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد و گفت: پارک فدک و شورابیل را آماده این کار کردیم و با رفع نواقص احتمالی نظیر شیر‌آلات آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی و نظافت عمومی اطراف پارک‌ها سعی کردیم کیسه‌های زباله و مکان‌های جمع‌آوری نخاله‌ها را مشخص و معین کنیم.

بدری بیان داشت: متمایز از سال‌های گذشته در چهار ورودی شهر اردبیل در هفته اول هر روز به ظرفیت 500 نفر آش دوغ محلی و آب جوش به صورت رایگان در اختیار مسافران و گردشگران نوروزی قرار می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول با بیان اینکه طرح استقبال از بهار از 20 اسفند ماه در شهر اردبیل آغاز شده است، ادامه داد: شهردار اردبیل به عنوان عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی مکلف شده است تا به رفت و روب شهری و زیبا‌سازی نقاط مختلف اقدام کرده و در همین راستا برنامه‌های نظافت عمومی شهر همچنان ادامه دارد.

شهردار اردبیل رنگ‌آمیزی جداول، جمع‌آوری نخاله‌ها، پاکسازی انهار، آماده کردن مکان‌های جمع‌آوری زباله، مجهز کردن سرویس‌های بهداشتی و در صورت مساعد شدن شرایط جوی لکه‌گیری و آسفالت برخی از معابر جزو این برنامه‌ها است که انتظار می‌رود همه آنها عملیاتی شود.

بدری یادآور شد: در قالب طرح استقبال از بهار به نصب تابلوهای راهنمای مسافران و اطلاع‌رسانی پایگاه‌های خدماتی اقدام می‌کنیم و سعی خواهیم کرد به صورت مشخص جاذبه‌های تاریخی و آبگرم‌های معدنی اردبیل و سرعین را در قالب بروشور و تهیه و چاپ کتابچه‌هایی به مسافران و گردشگران نوروزی معرفی کنیم.

این مسئول در ادامه سخنان خود آب و هوا و اقلیم اردبیل را متفاوت‌تراز مناطق دیگر توصیف کرد و گفت: در صورتی که بارش برف در روزهای آینده اتفاق بیفتد تا 29 اسفند ماه پاکسازی و تمیز‌کاری خیابان‌ها، میادین و معابر انجام خواهد شد و در این زمینه نگرانی وجود ندارد.

عضو ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی ابراز داشت: همزمان با لحظه تحویل سال در صبح سه‌شنبه به اولین مسافر ورودی به استان اردبیل از چهار ورودی شهر هدیه نفیس از طرف شورای شهر و شهرداری اردبیل اهدا می‌شود.

بدری در مورد وضعیت کمر‌بندی اردبیل و کمک این محور برای کاهش ترافیک و حجم تردد داخل شهر نیز تصریح کرد:‌ ما در بخشی از کمر‌بندی اردبیل اقدام به تکمیل کند‌رو و مسیر‌های تردد خودروها کردیم که از میدان مقدس اردبیلی تا وحدت این شرایط برقرار شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: در فاز دوم از میدان وحدت تا پل هوایی با مشکلاتی در تملک اراضی مواجه بودیم که انتظار می‌رود با افتتاح پل ارجستان تا سال آینده روکش آسفالت و لکه‌گیری کند‌روها و تند‌روها در کمر‌بندی اردبیل انجام شود.

انتهای پیام/صا10