جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی:
آمادگی اسکان 22 هزار نفر به صورت روزانه

خبرگزاری فارس: جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی گفت: با مهیا شدن تمام مراکز اقامتی و پذیرایی ما در ایام تعطیلات نوروزی قادر خواهیم بود روزانه از 22 هزار مسافر و گردشگر میزبانی کنیم.

خبرگزاری فارس: آمادگی اسکان 22 هزار نفر به صورت روزانه

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ایرج بیگدلو پیش از ظهر امروز در نشست کمیته‌های تسهیلات سفرهای نوروزی در اردبیل اظهار داشت: در کنار هتل، هتل ـ آپارتمان و میهمان‌پذیر‌ها، کمپ‌های اقامتی و مدارس و خانه‌های استیجاری نیز برای این ایام به ویژه در سرعین و اردبیل تدارک دیده شده است تا بتوانیم خدمات‌رسانی‌ها را انجام دهیم.

وی از استقرار 16 پایگاه انتظامی، 18 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در قالب خدمات درون شهری و برون شهری با مشارکت 300 هزار امداد‌گر در ایام نوروز خبر داد و گفت: هلال احمر از 18 آمبولانس، 18 دستگاه ست نجات و هفت دستگاه خودروی ست نجات در این ایام بهره می‌برد و سامانه ندای امداد با شماره 147 نیز آماده پذیرش موارد مختلف در این زمینه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، معاون عمرانی استاندار اردبیل در ادامه سخنان خود به طرح‌های نظارتی اجرای شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و تعزیرات حکومتی اشاره کرد و بیان داشت: قضات کشیک به صورت 24 ساعته فعال هستند تا به موارد تخلفات صنفی رسیدگی کنند.

بیگدلو یادآور شد: گشت‌های مشترکی نیز با حضور انجمن‌های صنفی، دامپزشکی، بهداشت و ... در این ایام فعالیت می‌کنند تا در صورت بروز تخلف به موارد در همان محل رسیدگی کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: استان ما همه ساله در ایام نوروز پذیرای خیل مسافران و گردشگران است به طوری که سال گذشته 2 میلیون سفر به این استان انجام شده که امسال پیش‌بینی می‌کنیم این رقم 30 درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جانشین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در پایان سخنان خود در مورد افزایش سفرهای هوایی نیز اظهار داشت: فرودگاه اردبیل با تجهیزات و امکانات مناسب آمادگی افزایش سفرهای هوایی را دارد ولی باید این ظرفیت در فرودگاه مقصد به ویژه فرودگاه مهر‌آباد تهران نیز فراهم شود تا پروازهای بیشتر برقرار شده و شهروندان از این امکانات نیز استفاده کنند.

انتهای پیام/صا10