مسئول سازمان بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری خبر داد
بازدید 1000 دانشجوی چهارمحال و بختیاری از سرزمین‌های نور

خبرگزاری فارس: مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه چهارمحال و بختیاری گفت: در سال ‌جاری یک هزار دانشجوی این استان از مناطق عملیاتی جنوب کور بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید 1000 دانشجوی چهارمحال و بختیاری از سرزمین‌های نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، فریدون طاهری صبح امروز در مراسم اعزام آخرین کاروان راهیان نور دانشجویی از این استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در سال جهاداقتصادی، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی بیشتر دانشجویان با رشادت‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس، افزون بر یک‌هزار دانشجو در سال جهاداقتصادی از سرزمین‌های نور و کربلای جنوب ایران دیدن کردند.

وی افزود: دانشجویان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب کشور از دانشگاه‌های مختلف سراسر استان به ویژه پیام نور، علمی کاربردی، علوم پزشکی و دانشگاه شهرکرد بودند.

طاهری ادامه داد: امروز نیز در آخرین مرحله از اعزام کاروان‌های راهیان نور دانشجویی استان در سال جهاداقتصادی، بیش از 120 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برای بازدید از یادمان‌های شهدا در مناطق عملیاتی اروندکنار، شلمچه، طلائیه، دهلاویه و موزه جنگ خرمشهر اعزام شدند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی سپاه چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، بازدید از مناطق عملیاتی و حضور در محل شهادت بهترین جوانان این مرز و بوم اجرا می‌شود.

وی با اشاره به بیداری اسلامی در سطح کشورهای منطقه، افزود: ما امروز شاهد بیداری اسلامی در منطقه هستیم که مطمئنا این تحولات و بیداری اسلامی در کشورهای مختلف از برکت خون پاک شهدا است و به راستی شهیدان، طلایه‌داران بیداری اسلامی هستند.

طاهری بر ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ دفاع مقدس در بین نسل جوان، تأکید کرد و ایجاد ارتباط معنوی میان نسل‌های حماسه‌ساز دیروز با جوانان پرنشاط امروز را از دیگر این برنامه‌ها برشمرد و افزود: هر کس به این سرزمین مقدس می‌آید دلبستگی بیشتری به انقلاب و نظام اسلامی پیدا می‌کند و برای پاسداری از ارزش‌های میهن مصمم‌تر می‌شود.

وی راهیان نور را دارای بالاترین، خالص‌ترین و موثرترین مبانی شهدا دانست و گفت: جوانان در راهیان نور تاریخ انقلاب را با چشم جان خود درک کرده و بهترین فرصت را نیز برای پر کردن اوقات فراغت خود دارند.

انتهای پیام/ح20/چ3000