مدیرکل میراث فرهنگی خراسان‌جنوبی:
آمار مسافران نوروزی روزانه به ستاد سفر منعکس شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی گفت: آمار مسافران نوروزی باید به صورت روزانه به دبیرخانه ستاد دایمی تسهیلات سفر استان منعکس شود.

خبرگزاری فارس: آمار مسافران نوروزی روزانه به ستاد سفر منعکس شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، محمدرضا رضایی اظهار داشت: بحث آمار در ستاد تسهیلات از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است، به طوری که تمام تلاش‌ها و عملکرد دستگاه‌های اجرایی مرتبط با ستاد در غالب نمودارهای آماری منعکس خواهد شد.

وی افزود: آمارها باید به واقعیت نزدیک باشند و به صورت روزانه به دبیرخانه ستاد استان به شماره 4440901-0561 اعلام و ارسال شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی نیز گفت: روش علمی دقیقی برای آمارگیری مسافران و گردشگران تاکنون اعمال نشده و روشی که در همه جا استفاده می‌شود، روش نمونه‌گیری است.

مرتضی عربی آمار مسافران ورودی را شامل خودروهای شخصی، قطار (در بشرویه)، اتوبوس و وسایل هوایی دانست.

وی تصریح کرد: آمار مسافران مقیم نیز شامل مسافرانی است که در مراکز اقامتی (هتل و مهمانپذیر)، مدارس آموزش و پرورش و سایر مکان‌ها مثل چادر و کمپ اقامت دارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی تأکید کرد: هرگونه آمار و اطلاعات مرتبط با ستاد سفر اعم از تصادفات، شکایات، بازدیدها و مسافران ورودی به دبیرخانه ستاد استان، هر روز تا ساعت 8 صبح ارسال شود.

معاون حمل و نقل و پایانه‌های خراسان‌جنوبی نیز از نصب 14 دستگاه آنلاین تردد شمار در تمامی محورهای ورودی و مواصلاتی استان خبر داد.

محمدمهدی حسینی گفت: در نوروز 91 آمارهای تخصصی ورودی در سه شاخص خودروهای سواری، سنگین و نیمه سنگین توسط این دستگاه‌ها ثبت می‌شود.

وی بیان کرد: تمامی آمارهای جاده‌ای ستاد دایمی تسهیلات سفر استان، توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اخذ و به دبیرخانه ستاد ارسال خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی نیز گفت: پوشش امدادی هلال‌احمر در جاده‌ها 12 پایگاه امداد ثابت و سه پایگاه سیار است.

محمدرحیم شهریاری افزود: 16 پایگاه مسافری راهنمای نوروزی در ایام نوروز در استان مستقر خواهد شد که توزیع نقشه و بروشور و راهنمایی مسافران را برعهده می‌گیرد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نیز از آمادگی مدارس برای اسکان مسافران خبر داد.

علیرضا صدرایی گفت: اطلاعات 15 درصد مدارس در سایت این اداره کل قرار دارد و در مدارس برای فرهنگیان تخفیف ویژه و یک وعده غذای گرم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: کلاس‌های مدارس در سه گروه الف، ب و ج با قیمت‌های مشخص و مناسب برای قشر فرهنگیان، کارمندان دولت و آزاد آماده و مهیا شده است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: راهنمای مسیرهای منتهی به اسکان مدارس تعطیلات نوروز، نیز در سطح استان تهیه و نصب می‌شود.

انتهای پیام/ح30