فرماندار چرام:
مرامنامه شهدا عجین به تبعیت از خط ولایت است

خبرگزاری فارس: فرماندار چرام با بیان این مطلب که شهدا عزت‌آفرینان عرصه گیتی هستند، گفت: مرامنامه شهدا عجین به تبعیت از خط ولایت و رهبری است.

خبرگزاری فارس: مرامنامه شهدا عجین به تبعیت از خط ولایت است

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، سید شکرالله امامی صبح امروز در همایش یادواره سرداران و 135 شهید چرام در سالن تربیت بدنی این شهرستان اظهار داشت: شهدا احیاکنندگان کلمة‌الله در دوران اوج جاهلیت متوحش در قالب تمدن بودند.

امامی افزود: شهادت مقامی با سعادت بوده که فقط مختص اولیاء الهی است .

وی اساس شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران را مبتنی بر فرهنگ عاشورا بیان و خاطرنشان کرد: روحیه شهادت‌طلبی شاخصه اصلی مقابله با کفر بوده و همین روحیه شهادت‌طلبی است که نظام اسلامی ایران را با دیگر نظام‌ها در ساختار و هویت متمایز کرده است.

فرماندار چرام عنوان کرد: شهدا سند گویای حقانیت این ملت هستند و امروزه ملت ایران با تاسی از امام و ولایت در مسیر شهدا حرکت می‌کنند و از تهدیدها و ترورها و تحریم‌ها نمی‌هراسند و پر صلابت‌تر از گذشته حرکت می‌کنند.

امامی فرهنگ ایثار و شهادت را ذلت‌ناپذیر خواند و گفت: شهادت یا پیروزی هر دو فوز عظیم هستند و تنها عمل به تکلیف الهی پیروزی است.

وی بهترین مرگ را برای هر انسان شهادت دانست و بیان کرد: خلعت مرگ روزی بر اندام ما پوشیده خواهد شد اما شهادت و مرگ سرخ، مرگی کمیاب است که فقط بندگان خاص خدا مشمول آن می‌شوند.

امامی گفت: امروزه مدال بزرگ الهی و نبوت بر شانه خانواده شهدا است و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین ارزش‌ها و اعتقادات شهدا در یادواره شهدا و برنامه‌هایی که به این منظور برگزار می‌شود از دستاوردهای مهم این برنامه‌ها در جامعه بوده که همواره باید این مهم را مورد توجه قرار دهیم.

فرماندار چرام ادامه داد: شهدا زمان جنگ برای دفاع از دین و میهن اسلامی وارد شدند و با پاسخ مثبت به ندای امام زمانشان اوج دلدادگی خود را به ولایت نشان دادند و ما نیز امروز در سایه ولایت‌مداری و عمل به فرامین و دستورات رهبری می‌توانیم به جایگاه رفیع دست یابیم.

امامی سوگند یاد کرد که همواره پایبند به مبانی و ارزش‌های مورد نظر شهدا هستیم و امیدواریم یادمان همیشگی شهدا هر چه زودتر به همت بنیاد شهید استان به زیارت‌گاهی دائمی برای زائرین شهدا تبدیل شود. 

انتهای پیام/صا10/چ3000